Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volby do obecních zastupitelstev ČR 2010

Obec Praha 8
sečteno 100.00 % okrsků (108 z 108 okrsků)
volební účast: 40.52 % (33504 z 82689)
zvoleno zastupitelů: 45 z 45

Úspěšnost politických stran

Občanská demokratická strana
získali 14 zastupitelů
14
Česká strana sociálně demokratická
získali 11 zastupitelů
11
TOP 09
získali 10 zastupitelů
10
Komunistická strana Čech a Moravy
získali 5 zastupitelů
5
Strana zelených
získali 3 zastupitele
3
Součet ostatních (1)
získali 2 zastupitele
2

Popis grafu

Graf zobrazuje, kolik zastupitelů která strana získala. Platí pro obec Praha 8.

ČR  >  Praha  > Praha 8

Zvolení zastupitelé podle stran

Občanská demokratická strana ( 14 zastupitelů ) 31.11% zastupitelů
1. Josef Nosek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
43 let, starosta, Praha 8
3538
(7.39%)
2. RNDr. Alena Palečková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 5
63 let, senátorka, Praha 8
3320
(6.93%)
3. Ing. Jiří Janků
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
43 let, projektant datových sítí, Praha 8
3279
(6.85%)
4. Mgr. Vladimíra Ludková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
31 let, zástupkyně starosty, Praha 8
3271
(7.52%)
5. Bc. Josef Slobodník
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 4
27 let, programátor, správce sítě, Praha 8
3209
(6.70%)
6. Ondřej Gros
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
35 let, předseda bytové komise, Praha 8
3207
(6.70%)
7. Markéta Paulusová
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
35 let, grafička, Praha 8
2999
(6.89%)
8. JUDr. Pavel Penk
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
69 let, právník, Praha 8
2965
(6.81%)
9. Bc. Tomáš Bína
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 4
48 let, živnostník, Praha 8
2934
(6.74%)
10. Mgr. Martin Roubíček
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
39 let, zástupce starosty, Praha 8
2759
(6.99%)
11. Petra Tůmová
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
40 let, oční optik, Praha 8
2751
(6.97%)
12. Tomáš Mrázek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
36 let, novinář, Praha 8
2739
(6.94%)
13. Mgr. Pavel Frouz
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 5
39 let, právník, Praha 8
2699
(6.84%)
14. Marta Palounková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
41 let, podnikatelka, Praha 8
2696
(6.83%)
Česká strana sociálně demokratická ( 11 zastupitelů ) 24.44% zastupitelů
1. Roman Petrus
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
32 let, předseda kontrolního výboru MČ, Praha 8
2560
(7.07%)
2. Mgr. Radim Zátopek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
48 let, speciální pedagog, Praha 8
2520
(6.95%)
3. Ing. Lenka Majerová
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
66 let, středoškolská učitelka, Praha 8
2506
(6.92%)
4. JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D.
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 4
42 let, ředitel úřadu regionální rady, Praha 8
2504
(6.91%)
5. Mgr. Jiřina Slavíková
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
57 let, středoškolská učitelka, Praha 8
2454
(7.02%)
6. Mgr. Jana Štollová
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 4
36 let, projektová manažerka, Praha 8
2399
(6.86%)
7. Jan Vašek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
40 let, tajemník ČSSD Praha 8, Praha 8
2386
(6.83%)
8. Zdeněk Ševčík
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
66 let, podnikatel ve stavebnictví, Praha 8
2375
(6.79%)
9. Ing. Milan Hejkrlík
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
32 let, ekonom, Praha 8
1702
(7.04%)
10. Ing. Daniel Rödig
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
34 let, předseda Finanč. výboru MČ 8, Praha 8
1680
(6.95%)
11. Ing. Květa Lepsatre
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
34 let, ekonomka na mateřské, Praha 8
1654
(6.84%)
TOP 09 ( 10 zastupitelů ) 22.22% zastupitelů
1. Mgr. Dana Herta Kvačková
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
52 let, ředitelka školy, Praha 8
2607
(7.21%)
2. Mgr. Ing. Matěj Fichtner, MBA
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
26 let, analytik řízení rizik, Praha 8
2557
(7.07%)
3. Mgr. Jaroslav Antonín
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
42 let, specialista platebních karet, Praha 8
2530
(6.99%)
4. Libuše Terezie Vojtová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
36 let, lektorka první pomoci, Praha 8
2461
(7.14%)
5. Ing. Michal Šustr, MBA
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
40 let, ředitel společnosti, Praha 8
2445
(7.10%)
6. Michal Švarc
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
45 let, pořadatel hudebních festivalů, Praha 8
2405
(6.98%)
7. Ing. Vladislav Černý
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
52 let, vodohospodář, Praha 8
2377
(7.33%)
8. Tomáš Slabihoudek
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
32 let, jednatel společnosti, Praha 8
2350
(6.82%)
9. Ing. Benjamin Hasić
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
28 let, marketingový manažer, Praha 8
2256
(6.96%)
10. Bc. Markéta Adamová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
26 let, konzultantka, Praha 8
2233
(6.89%)
Komunistická strana Čech a Moravy ( 5 zastupitelů ) 11.11% zastupitelů
1. Ing. Cyril Čapka
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
62 let, úředník, Praha 8
1342
(7.01%)
2. Doc. Milan Tuček, CSc.
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
62 let, sociolog, Praha 8
1331
(7.08%)
3. Kateřina Gottwaldová Bayerová
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
32 let, podnikatelka, Praha 8
1320
(6.90%)
4. Mgr. Jaromír Petelík
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
27 let, úředník, Praha 8
1298
(6.90%)
5. JUDr. Vítězslav Jaroš
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
67 let, podnikatel, Praha 8
646
(6.96%)
Strana zelených ( 3 zastupitelé ) 6.67% zastupitelů
1. Hana Francová
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
47 let, specialista pro informatiku, Praha 8
1151
(8.53%)
2. Ing. Eliška Vejchodská, Ph.D.
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
32 let, vysokoškolský učitel, Praha 8
1042
(9.22%)
3. MgA. Petr Vilgus, Ph.D.
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
36 let, novinář,fotograf,zastupitel MČ, Praha 8
974
(8.34%)
Koalice SDŽ a Pražané za svá práva ( 2 zastupitelé ) 4.44% zastupitelů
1. Eva Hrudová
kandidátní listina: Volba pro Prahu 8
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
64 let, jednatelka spolku Karlín, Praha 8
1248
(9.13%)
2. Mgr. Miroslav Koranda
kandidátní listina: Volba pro Prahu 8
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
56 let, ředitel školy, Praha 8
917
(9.55%)

Výsledky voleb

100,00 %
Podíl zpracovaných volebních okrsků100.0 %

Zobrazit mapu ČR s výsledky


Volební účast

Hlavní město Praha

44.43 % oprávněných voličů
55.57 % nevolilo