Úspěšnost politických stran
Občanská demokratická strana získali 14 zastupitelů | 14 |
Česká strana sociálně demokratická získali 11 zastupitelů | 11 |
TOP 09 získali 10 zastupitelů | 10 |
Komunistická strana Čech a Moravy získali 5 zastupitelů | 5 |
Strana zelených získali 3 zastupitele | 3 |
Součet ostatních (1)
získali 2 zastupitele | 2 |
Popis grafu
Graf zobrazuje, kolik zastupitelů která strana získala. Platí pro obec Praha 8.
Zvolení zastupitelé podle stran
Občanská demokratická strana ( 14 zastupitelů ) | 31.11% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Josef Nosek kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 2 pořadí na kandidátce: 1 43 let, starosta, Praha 8 | 3538 (7.39%) | |
2. | RNDr. Alena Palečková kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 2 pořadí na kandidátce: 5 63 let, senátorka, Praha 8 | 3320 (6.93%) | |
3. | Ing. Jiří Janků kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 2 pořadí na kandidátce: 3 43 let, projektant datových sítí, Praha 8 | 3279 (6.85%) | |
4. | Mgr. Vladimíra Ludková kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 3 pořadí na kandidátce: 1 31 let, zástupkyně starosty, Praha 8 | 3271 (7.52%) | |
5. | Bc. Josef Slobodník kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 2 pořadí na kandidátce: 4 27 let, programátor, správce sítě, Praha 8 | 3209 (6.70%) | |
6. | Ondřej Gros kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 2 pořadí na kandidátce: 2 35 let, předseda bytové komise, Praha 8 | 3207 (6.70%) | |
7. | Markéta Paulusová kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 3 pořadí na kandidátce: 3 35 let, grafička, Praha 8 | 2999 (6.89%) | |
8. | JUDr. Pavel Penk kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 3 pořadí na kandidátce: 2 69 let, právník, Praha 8 | 2965 (6.81%) | |
9. | Bc. Tomáš Bína kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 3 pořadí na kandidátce: 4 48 let, živnostník, Praha 8 | 2934 (6.74%) | |
10. | Mgr. Martin Roubíček kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 1 pořadí na kandidátce: 1 39 let, zástupce starosty, Praha 8 | 2759 (6.99%) | |
11. | Petra Tůmová kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 1 pořadí na kandidátce: 3 40 let, oční optik, Praha 8 | 2751 (6.97%) | |
12. | Tomáš Mrázek kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 1 pořadí na kandidátce: 2 36 let, novinář, Praha 8 | 2739 (6.94%) | |
13. | Mgr. Pavel Frouz kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 1 pořadí na kandidátce: 5 39 let, právník, Praha 8 | 2699 (6.84%) | |
14. | Marta Palounková kandidátní listina: Občanská demokratická strana obvod: 1 pořadí na kandidátce: 4 41 let, podnikatelka, Praha 8 | 2696 (6.83%) |
Česká strana sociálně demokratická ( 11 zastupitelů ) | 24.44% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Roman Petrus kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 2 pořadí na kandidátce: 1 32 let, předseda kontrolního výboru MČ, Praha 8 | 2560 (7.07%) | |
2. | Mgr. Radim Zátopek kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 2 pořadí na kandidátce: 3 48 let, speciální pedagog, Praha 8 | 2520 (6.95%) | |
3. | Ing. Lenka Majerová kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 2 pořadí na kandidátce: 2 66 let, středoškolská učitelka, Praha 8 | 2506 (6.92%) | |
4. | JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D. kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 2 pořadí na kandidátce: 4 42 let, ředitel úřadu regionální rady, Praha 8 | 2504 (6.91%) | |
5. | Mgr. Jiřina Slavíková kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 3 pořadí na kandidátce: 2 57 let, středoškolská učitelka, Praha 8 | 2454 (7.02%) | |
6. | Mgr. Jana Štollová kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 3 pořadí na kandidátce: 4 36 let, projektová manažerka, Praha 8 | 2399 (6.86%) | |
7. | Jan Vašek kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 3 pořadí na kandidátce: 3 40 let, tajemník ČSSD Praha 8, Praha 8 | 2386 (6.83%) | |
8. | Zdeněk Ševčík kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 3 pořadí na kandidátce: 1 66 let, podnikatel ve stavebnictví, Praha 8 | 2375 (6.79%) | |
9. | Ing. Milan Hejkrlík kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 1 pořadí na kandidátce: 2 32 let, ekonom, Praha 8 | 1702 (7.04%) | |
10. | Ing. Daniel Rödig kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 1 pořadí na kandidátce: 1 34 let, předseda Finanč. výboru MČ 8, Praha 8 | 1680 (6.95%) | |
11. | Ing. Květa Lepsatre kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat. obvod: 1 pořadí na kandidátce: 3 34 let, ekonomka na mateřské, Praha 8 | 1654 (6.84%) |
TOP 09 ( 10 zastupitelů ) | 22.22% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Mgr. Dana Herta Kvačková kandidátní listina: TOP 09 obvod: 2 pořadí na kandidátce: 3 52 let, ředitelka školy, Praha 8 | 2607 (7.21%) | |
2. | Mgr. Ing. Matěj Fichtner, MBA kandidátní listina: TOP 09 obvod: 2 pořadí na kandidátce: 2 26 let, analytik řízení rizik, Praha 8 | 2557 (7.07%) | |
3. | Mgr. Jaroslav Antonín kandidátní listina: TOP 09 obvod: 2 pořadí na kandidátce: 1 42 let, specialista platebních karet, Praha 8 | 2530 (6.99%) | |
4. | Libuše Terezie Vojtová kandidátní listina: TOP 09 obvod: 1 pořadí na kandidátce: 3 36 let, lektorka první pomoci, Praha 8 | 2461 (7.14%) | |
5. | Ing. Michal Šustr, MBA kandidátní listina: TOP 09 obvod: 1 pořadí na kandidátce: 1 40 let, ředitel společnosti, Praha 8 | 2445 (7.10%) | |
6. | Michal Švarc kandidátní listina: TOP 09 obvod: 1 pořadí na kandidátce: 2 45 let, pořadatel hudebních festivalů, Praha 8 | 2405 (6.98%) | |
7. | Ing. Vladislav Černý kandidátní listina: TOP 09 obvod: 3 pořadí na kandidátce: 1 52 let, vodohospodář, Praha 8 | 2377 (7.33%) | |
8. | Tomáš Slabihoudek kandidátní listina: TOP 09 obvod: 1 pořadí na kandidátce: 4 32 let, jednatel společnosti, Praha 8 | 2350 (6.82%) | |
9. | Ing. Benjamin Hasić kandidátní listina: TOP 09 obvod: 3 pořadí na kandidátce: 2 28 let, marketingový manažer, Praha 8 | 2256 (6.96%) | |
10. | Bc. Markéta Adamová kandidátní listina: TOP 09 obvod: 3 pořadí na kandidátce: 3 26 let, konzultantka, Praha 8 | 2233 (6.89%) |
Komunistická strana Čech a Moravy ( 5 zastupitelů ) | 11.11% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Ing. Cyril Čapka kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy obvod: 3 pořadí na kandidátce: 1 62 let, úředník, Praha 8 | 1342 (7.01%) | |
2. | Doc. Milan Tuček, CSc. kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy obvod: 2 pořadí na kandidátce: 2 62 let, sociolog, Praha 8 | 1331 (7.08%) | |
3. | Kateřina Gottwaldová Bayerová kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy obvod: 3 pořadí na kandidátce: 2 32 let, podnikatelka, Praha 8 | 1320 (6.90%) | |
4. | Mgr. Jaromír Petelík kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy obvod: 2 pořadí na kandidátce: 1 27 let, úředník, Praha 8 | 1298 (6.90%) | |
5. | JUDr. Vítězslav Jaroš kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy obvod: 1 pořadí na kandidátce: 1 67 let, podnikatel, Praha 8 | 646 (6.96%) |
Strana zelených ( 3 zastupitelé ) | 6.67% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Hana Francová kandidátní listina: Strana zelených obvod: 3 pořadí na kandidátce: 2 47 let, specialista pro informatiku, Praha 8 | 1151 (8.53%) | |
2. | Ing. Eliška Vejchodská, Ph.D. kandidátní listina: Strana zelených obvod: 2 pořadí na kandidátce: 1 32 let, vysokoškolský učitel, Praha 8 | 1042 (9.22%) | |
3. | MgA. Petr Vilgus, Ph.D. kandidátní listina: Strana zelených obvod: 1 pořadí na kandidátce: 1 36 let, novinář,fotograf,zastupitel MČ, Praha 8 | 974 (8.34%) |
Koalice SDŽ a Pražané za svá práva ( 2 zastupitelé ) | 4.44% zastupitelů | ||
---|---|---|---|
1. | Eva Hrudová kandidátní listina: Volba pro Prahu 8 obvod: 1 pořadí na kandidátce: 2 64 let, jednatelka spolku Karlín, Praha 8 | 1248 (9.13%) | |
2. | Mgr. Miroslav Koranda kandidátní listina: Volba pro Prahu 8 obvod: 3 pořadí na kandidátce: 1 56 let, ředitel školy, Praha 8 | 917 (9.55%) |
Výsledky voleb
100,00 % | |
Podíl zpracovaných volebních okrsků | 100.0 % |
Volební účast
Hlavní město Praha
44.43 %
oprávněných voličů
55.57 %
nevolilo