Výsledky pro městskou část Praha 2 Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)
100,00 %
okrsků sečteno |
|
45,03 %
volební účast |
|
Celkem se volí 35 zastupitelů
Legenda
13ODS
7Piráti
4KDU+Zel+ČSSD+NK
4TOP 09
3ANO
2STAN+NK
2OSB
Počet zvolených zastupitelů v obci
Občanská demokratická strana (32,34 % hlasů)obhajuje 11 mandátů, strana získala 152 626 hlasů (obsadili 13 mandátů) | |
13 | |
Česká pirátská strana (19,42 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 91 673 hlasů (obsadili 7 mandátů) | |
7 | |
DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů (11,39 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 53 770 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
TOP 09 (10,99 % hlasů)obhajuje 6 mandátů, strana získala 51 891 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
ANO 2011 (9,87 % hlasů)obhajuje 5 mandátů, strana získala 46 583 hlasů (obsadili 3 mandáty) | |
3 | |
Starostové a nezávislí (politické hnutí STAN a nezávislí kandidáti) (6,28 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 29 659 hlasů (obsadili 2 mandáty) | |
2 | |
Občané za spokojené bydlení (5,71 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 26 971 hlasů (obsadili 2 mandáty) | |
2 | |
Komunistická strana Čech a Moravy (2,62 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 12 385 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
SVOBODNÍ A STAROSTOVÉ PRO PRAHU (1,36 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 6 402 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 |
Občanská demokratická strana | 13 mandátů 32,34 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Jana Černochovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 909 |
2. | Ing. Alexandra Udženijakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 637 |
3. | Jan Korseskakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 504 |
4. | Mgr. Jan Recmankandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 458 |
5. | Ing. arch. Václav Vondrášekkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 475 |
6. | Lenka Mottlovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 411 |
7. | Bc. Jaroslav Martinkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 407 |
8. | Mgr. Ondřej Machůkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 428 |
9. | Ing. Jaroslav Petrásekkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 378 |
10. | Eliška Zemanovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 448 |
11. | RNDr. Radim Perlín, Ph.D.kandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 457 |
12. | Mikuláš Haláskandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 364 |
13. | Lucie Pechovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 370 |
Česká pirátská strana | 7 mandátů 19,42 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Jaroslav Německandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 844 |
2. | Magdalena Valdmanovákandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 772 |
3. | Robert Veverkakandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 753 |
4. | Lydie Franka Bartošovákandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 783 |
5. | Dino Arnautovičkandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 685 |
6. | Mgr. Lukáš Funk, Ph.D.kandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 710 |
7. | Ing. Martin Altschmied, MBAkandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 698 |
DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 4 mandáty 11,39 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Kateřina Jechovákandidátní listina: DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 1 777 |
2. | Ing. Jan Hruškakandidátní listina: DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 1 755 |
3. | Mgr. Michal Uhlkandidátní listina: DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 1 717 |
4. | MUDr. Otto Schwarzkandidátní listina: DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 1 692 |
TOP 09 | 4 mandáty 10,99 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Martin Víšekkandidátní listina: TOP 09 | 1 770 |
2. | Ing. Michael Grundlerkandidátní listina: TOP 09 | 1 738 |
3. | Mgr. Jana Cagašovákandidátní listina: TOP 09 | 1 641 |
4. | Michal Zunakandidátní listina: TOP 09 | 1 575 |
ANO 2011 | 3 mandáty 9,87 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Bc. Jan Kolářkandidátní listina: ANO 2011 | 1 383 |
2. | JUDr. Petr Novotnýkandidátní listina: ANO 2011 | 1 388 |
3. | Bc. Renáta Kašickákandidátní listina: ANO 2011 | 1 361 |
Starostové a nezávislí (politické hnutí STAN a nezávislí kandidáti) | 2 mandáty 6,28 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Jan Rumlkandidátní listina: Starostové a nezávislí (politické hnutí STAN a nezávislí kandidáti) | 1 259 |
2. | Mgr. Karel Koželuhkandidátní listina: Starostové a nezávislí (politické hnutí STAN a nezávislí kandidáti) | 1 182 |
Občané za spokojené bydlení | 2 mandáty 5,71 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Jaroslav Šolckandidátní listina: Občané za spokojené bydlení | 964 |
2. | Michaela Mazancovákandidátní listina: Občané za spokojené bydlení | 923 |
Úspěšnost stran
Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.
strana | 2014 | +/- | celkem 2018 | trend |
---|---|---|---|---|
Občanská demokratická strana | 11 | +2 | 13 | |
Česká pirátská strana | 0 | +7 | 7 | |
DVOJKA SOBĚ - koalice Strany zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislých kandidátů | 0 | +4 | 4 | |
TOP 09 | 6 | -2 | 4 | |
ANO 2011 | 5 | -2 | 3 | |
Starostové a nezávislí (politické hnutí STAN a nezávislí kandidáti) | 0 | +2 | 2 | |
Občané za spokojené bydlení | 0 | +2 | 2 | |
Komunistická strana Čech a Moravy | 0 | 0 | 0 | |
SVOBODNÍ A STAROSTOVÉ PRO PRAHU | 0 | 0 | 0 | |
Česká strana sociálně demokratická | 3 | -3 | 0 | |
Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení celkem | 6 | -6 | 0 | |
Sdružení Zelení, NK | 4 | -4 | 0 |