Výsledky pro městskou část Praha 5 Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)
100,00 %
okrsků sečteno |
|
45,22 %
volební účast |
|
Celkem se volí 43 zastupitelů
Legenda
11Piráti+N
9ODS
7TOP 09
7ANO
6STAN
3KDU-ČSL
Počet zvolených zastupitelů v obci
Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 (18,85 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 204 833 hlasů (obsadili 11 mandátů) | |
11 | |
Občanská demokratická strana (16,54 % hlasů)obhajuje 6 mandátů, strana získala 179 766 hlasů (obsadili 9 mandátů) | |
9 | |
TOP 09 (13,36 % hlasů)obhajuje 10 mandátů, strana získala 145 160 hlasů (obsadili 7 mandátů) | |
7 | |
ANO 2011 (12,09 % hlasů)obhajuje 11 mandátů, strana získala 131 340 hlasů (obsadili 7 mandátů) | |
7 | |
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (10,2 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 110 836 hlasů (obsadili 6 mandátů) | |
6 | |
KDU-ČSL a nezávislí (5,83 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 63 297 hlasů (obsadili 3 mandáty) | |
3 | |
Strana zelených (4,59 % hlasů)obhajuje 7 mandátů, strana získala 49 837 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
ŽIVÁ PRAHA 5 a SPOLEČNOST PRO OCHRANU PROKOPSKÉHO A DALEJSKÉHO ÚDOLÍ (3,66 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 39 724 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí (3,52 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 38 229 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (3,26 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 35 423 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Petr Mach - Svobodní v Praze 5 (2,73 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 29 667 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Česká strana sociálně demokratická (2,39 % hlasů)obhajuje 4 mandáty, strana získala 26 024 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Komunistická strana Čech a Moravy (2,35 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 25 547 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
STAROSTOVÉ PRO PRAHU s podporou ODA-Krásné město Praha 5 (0,64 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 6 944 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 |
Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 11 mandátů 18,85 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | RNDr. Daniel Mazur, Ph.D.kandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 394 |
2. | Karel Bauerkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 164 |
3. | Mgr. Eva Horákovákandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 171 |
4. | Ing. Petr Bervid, MBAkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 105 |
5. | Ing. Jiří Vejmelkakandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 045 |
6. | Ing. Štěpán Rattaykandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 069 |
7. | Ing. Milan Krylkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 5 133 |
8. | MgA. Adam Rutkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 4 973 |
9. | Jiří Krátkýkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 4 916 |
10. | Petr Křičenskýkandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 4 917 |
11. | Ing. Zdeněk Lacigakandidátní listina: Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 4 945 |
Občanská demokratická strana | 9 mandátů 16,54 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Renáta Zajíčkovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 675 |
2. | Bc. Lukáš Heroldkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 560 |
3. | Mgr. Zdeněk Doležalkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 462 |
4. | Ing. Martin Frélichkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 361 |
5. | Ing. Jan Panenkakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 311 |
6. | MUDr. Michal Bednářkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 447 |
7. | JUDr. Jakub Blažekkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 329 |
8. | Vladan Brenčičkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 256 |
9. | Kateřina Polákovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 4 281 |
TOP 09 | 7 mandátů 13,36 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Pavel Richterkandidátní listina: TOP 09 | 4 238 |
2. | Bc. Martin Damašek, M.A.kandidátní listina: TOP 09 | 3 792 |
3. | Mgr. Naděžda Priečinskákandidátní listina: TOP 09 | 3 757 |
4. | Ing. Jarmila Svobodovákandidátní listina: TOP 09 | 3 652 |
5. | Ing. Jan Kavalírekkandidátní listina: TOP 09 | 3 602 |
6. | Viktor Čahojkandidátní listina: TOP 09 | 3 535 |
7. | RNDr. Radomír Palovský, CSc.kandidátní listina: TOP 09 | 3 581 |
ANO 2011 | 7 mandátů 12,09 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Martin Slabýkandidátní listina: ANO 2011 | 3 287 |
2. | JUDr. Petr Lachnitkandidátní listina: ANO 2011 | 3 334 |
3. | Jan Trojánekkandidátní listina: ANO 2011 | 3 208 |
4. | Ing. Tomáš Myslivečekkandidátní listina: ANO 2011 | 3 128 |
5. | Josef Endalkandidátní listina: ANO 2011 | 3 134 |
6. | Ing. Lubomír Brožkandidátní listina: ANO 2011 | 3 087 |
7. | Ing. Tomáš Adamjákkandidátní listina: ANO 2011 | 3 140 |
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 6 mandátů 10,2 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Jan Hřebejkkandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 3 472 |
2. | Ing. arch. Zuzana Hamanovákandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 3 126 |
3. | MgA. David Dušekkandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 3 048 |
4. | JUDr. Tomáš Homolakandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 3 028 |
5. | Mgr. František Gemperle, Ph.D.kandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 2 952 |
6. | JUDr., Ing. Marie Aschenbrennerovákandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 2 862 |
KDU-ČSL a nezávislí | 3 mandáty 5,83 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | PhDr. Marie Ulrichová Hakenovákandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí | 2 189 |
2. | Mgr. Vít Šollekandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí | 2 065 |
3. | Ing. Josef Cuhrakandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí | 1 844 |
Úspěšnost stran
Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.
strana | 2014 | +/- | celkem 2018 | trend |
---|---|---|---|---|
Česká pirátská strana a Sdružení nezávislých občanů Prahy 5 | 0 | +11 | 11 | |
Občanská demokratická strana | 6 | +3 | 9 | |
TOP 09 | 10 | -3 | 7 | |
ANO 2011 | 11 | -4 | 7 | |
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ | 0 | +6 | 6 | |
KDU-ČSL a nezávislí | 0 | +3 | 3 | |
Strana zelených | 7 | -7 | 0 | |
ŽIVÁ PRAHA 5 a SPOLEČNOST PRO OCHRANU PROKOPSKÉHO A DALEJSKÉHO ÚDOLÍ | 0 | 0 | 0 | |
Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí | 0 | 0 | 0 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 0 | 0 | 0 | |
Petr Mach - Svobodní v Praze 5 | 0 | 0 | 0 | |
Česká strana sociálně demokratická | 4 | -4 | 0 | |
Komunistická strana Čech a Moravy | 0 | 0 | 0 | |
STAROSTOVÉ PRO PRAHU s podporou ODA-Krásné město Praha 5 | 0 | 0 | 0 | |
Sdružení KDU-ČSL, NK | 3 | -3 | 0 | |
Sdružení SD-SN, Patrioti ČR, NK | 3 | -3 | 0 | |
Česká pirátská strana | 1 | -1 | 0 |