Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Síla strany Hnutí ANO v okresech Volby do Poslanecké sněmovny 2013 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
59,48 %
volební účast
Vsetín
20,61 %
14 382 hlasů
Nový Jičín
18,86 %
13 476 hlasů
Frýdek-Místek
18,26 %
18 386 hlasů
Karviná
15,98 %
17 796 hlasů
Ostrava-město
18,26 %
26 301 hlasů
Opava
19,47 %
16 284 hlasů
Bruntál
18,41 %
7 668 hlasů
Jeseník
19,33 %
3 553 hlasů
Šumperk
18,55 %
10 914 hlasů
Olomouc
19,52 %
21 766 hlasů
Prostějov
18,63 %
9 821 hlasů
Přerov
21,67 %
13 754 hlasů
Kroměříž
18,67 %
10 081 hlasů
Zlín
18,86 %
18 616 hlasů
Uherské Hradiště
15,10 %
11 010 hlasů
Blansko
15,83 %
8 805 hlasů
Vyškov
16,12 %
7 137 hlasů
Hodonín
16,49 %
12 477 hlasů
Břeclav
18,97 %
10 119 hlasů
Znojmo
18,37 %
9 585 hlasů
Brno-město
17,24 %
32 173 hlasů
Brno-venkov
18,06 %
19 213 hlasů
Žďár nad Sázavou
15,57 %
9 787 hlasů
Havlíčkův Brod
17,18 %
8 352 hlasů
Pelhřimov
14,89 %
5 529 hlasů
Jihlava
14,59 %
8 166 hlasů
Třebíč
17,08 %
9 828 hlasů
Tábor
17,90 %
9 287 hlasů
Jindřichův Hradec
14,56 %
6 607 hlasů
Český Krumlov
18,18 %
4 898 hlasů
České Budějovice
17,91 %
16 913 hlasů
Písek
15,41 %
5 412 hlasů
Strakonice
17,82 %
6 055 hlasů
Prachatice
15,45 %
3 638 hlasů
Klatovy
17,94 %
7 617 hlasů
Domažlice
16,44 %
4 396 hlasů
Plzeň-jih
19,35 %
5 602 hlasů
Plzeň-město
18,88 %
16 397 hlasů
Rokycany
18,54 %
4 143 hlasů
Plzeň-sever
20,13 %
7 115 hlasů
Tachov
17,00 %
3 538 hlasů
Chrudim
22,46 %
11 792 hlasů
Svitavy
16,62 %
8 396 hlasů
Ústí nad Orlicí
17,20 %
11 912 hlasů
Pardubice
22,27 %
18 577 hlasů
Kutná Hora
18,91 %
6 941 hlasů
Benešov
20,32 %
9 854 hlasů
Příbram
19,29 %
11 066 hlasů
Beroun
19,96 %
8 469 hlasů
Kolín
20,34 %
9 375 hlasů
Nymburk
21,29 %
9 608 hlasů
Mladá Boleslav
20,38 %
11 433 hlasů
Mělník
20,35 %
9 419 hlasů
Kladno
20,12 %
14 507 hlasů
Praha
16,46 %
96 564 hlasů
Praha-východ
21,44 %
16 376 hlasů
Praha-západ
20,28 %
12 981 hlasů
Rakovník
19,03 %
4 949 hlasů
Jičín
21,57 %
8 552 hlasů
Hradec Králové
21,12 %
17 679 hlasů
Rychnov nad Kněžnou
19,14 %
7 543 hlasů
Náchod
19,11 %
10 222 hlasů
Trutnov
20,02 %
11 552 hlasů
Semily
19,29 %
7 441 hlasů
Jablonec nad Nisou
22,90 %
9 760 hlasů
Liberec
22,29 %
17 474 hlasů
Česká Lípa
21,09 %
9 052 hlasů
Louny
20,07 %
7 545 hlasů
Litoměřice
19,79 %
10 588 hlasů
Děčín
22,06 %
12 002 hlasů
Ústí nad Labem
23,23 %
11 448 hlasů
Teplice
20,00 %
9 975 hlasů
Most
23,40 %
10 523 hlasů
Chomutov
20,41 %
9 905 hlasů
Karlovy Vary
22,24 %
11 250 hlasů
Sokolov
20,48 %
7 255 hlasů
Cheb
20,86 %
7 652 hlasů
Svět
9,55 %
1 006 hlasů
Okresy se vybarvují podle počtu hlasů, které strana získala. Některé strany nekandidují ve všech krajích, proto zůstávají u některých stran celé kraje šedivé.
  • 17.5 %
  • 14 %
  • 7 %
  • 0 %

Poslanci zvolení v krajích za ANO (celkem 47 mandátů)

Hlavní město Praha (získali 5 mandátů z 24)

sečteno 1101 z 1101 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Andrej Babiš

pořadí na kandidátce: 1

59 let, podnikatel
18 955

(19,6 % hlasů v kraji)

2
prof. JUDr. Helena Válková CSc.

pořadí na kandidátce: 2

62 let, vysokoškolský pedagog
4 950

(5,1 % hlasů v kraji)

3
prof. RNDr. Jiří Zlatuška CSc.

pořadí na kandidátce: 3

56 let, vysokoškolský profesor
4 820

(5,0 % hlasů v kraji)

4
Bc. Jiří Holeček

pořadí na kandidátce: 4

41 let, podnikatel
2 099

(2,2 % hlasů v kraji)

5
PhDr. Ing. Matěj Fichtner MBA

pořadí na kandidátce: 5

29 let, analytik
2 062

(2,1 % hlasů v kraji)

Středočeský kraj (získali 6 mandátů z 25)

sečteno 2160 z 2160 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Miloš Babiš

pořadí na kandidátce: 13

53 let, podnikatel
8 628

(6,8 % hlasů v kraji)

2
Ing. Jaroslava Jermanová

pořadí na kandidátce: 1

43 let, manažerka
4 641

(3,7 % hlasů v kraji)

3
Ing. Kristýna Zelienková

pořadí na kandidátce: 2

39 let, OSVČ
3 162

(2,5 % hlasů v kraji)

4
Mgr. Stanislav Berkovec

pořadí na kandidátce: 3

57 let, novinář
4 650

(3,7 % hlasů v kraji)

5
Ing. Pavel Čihák

pořadí na kandidátce: 4

53 let, finanční ředitel
2 352

(1,9 % hlasů v kraji)

6
PaedDr. Ivana Dobešová

pořadí na kandidátce: 5

53 let, ředitelka střední školy
2 117

(1,7 % hlasů v kraji)

Jihočeský kraj (získali 2 mandáty z 12)

sečteno 1259 z 1259 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Radka Maxová

pořadí na kandidátce: 1

44 let, ředitelka úseku kvality
2 261

(4,3 % hlasů v kraji)

2
Ing. Roman Kubíček Ph.D.

pořadí na kandidátce: 2

50 let, výrobní manažer
1 120

(2,1 % hlasů v kraji)

Plzeňský kraj (získali 3 mandáty z 11)

sečteno 1086 z 1086 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Josef Vozdecký

pořadí na kandidátce: 1

68 let, OSVČ
1 925

(3,9 % hlasů v kraji)

2
Ing. Jan Volný

pořadí na kandidátce: 2

54 let, obchodní ředitel
1 508

(3,1 % hlasů v kraji)

3
Ing. Pavel Šrámek MBA

pořadí na kandidátce: 3

48 let, podnikatel
1 735

(3,6 % hlasů v kraji)

Karlovarský kraj (získali 2 mandáty z 5)

sečteno 348 z 348 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Roman Procházka

pořadí na kandidátce: 1

44 let, ředitel muzea
1 472

(5,6 % hlasů v kraji)

2
PhDr. Zdeněk Soukup

pořadí na kandidátce: 3

60 let, novinář
1 469

(5,6 % hlasů v kraji)

Ústecký kraj (získali 4 mandáty z 14)

sečteno 1046 z 1046 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Mgr. Richard Brabec

pořadí na kandidátce: 1

47 let, projektový manažer
4 283

(6,0 % hlasů v kraji)

2
Ing. Vlastimil Vozka

pořadí na kandidátce: 4

59 let, primátor
4 092

(5,7 % hlasů v kraji)

3
Ing. Bronislav Schwarz

pořadí na kandidátce: 2

47 let, ředitel městské policie
3 943

(5,5 % hlasů v kraji)

4
Stanislav Pfléger

pořadí na kandidátce: 3

55 let, podnikatel
2 267

(3,2 % hlasů v kraji)

Liberecký kraj (získali 2 mandáty z 8)

sečteno 587 z 587 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
PhDr. Martin Komárek

pořadí na kandidátce: 1

52 let, programový manažer
2 707

(6,2 % hlasů v kraji)

2
Bc. Jana Pastuchová

pořadí na kandidátce: 3

48 let, zdr.pracovník záchranné služby
2 488

(5,7 % hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj (získali 3 mandáty z 11)

sečteno 940 z 940 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
MUDr. Pavel Plzák

pořadí na kandidátce: 2

53 let, lékař
2 934

(5,3 % hlasů v kraji)

2
Ing. Ivan Pilný

pořadí na kandidátce: 1

69 let, konzultant
2 318

(4,2 % hlasů v kraji)

3
Mgr. Martina Berdychová

pořadí na kandidátce: 3

42 let, starostka obce Holovousy
2 712

(4,9 % hlasů v kraji)

Pardubický kraj (získali 2 mandáty z 10)

sečteno 875 z 875 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
MUDr. David Kasal

pořadí na kandidátce: 3

44 let, primář dětského oddělení
3 276

(6,5 % hlasů v kraji)

2
Ing. Martin Kolovratník

pořadí na kandidátce: 1

38 let, novinář
2 956

(5,8 % hlasů v kraji)

Kraj Vysočina (získali 2 mandáty z 11)

sečteno 1137 z 1137 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Mgr. et Mgr. Věra Jourová

pořadí na kandidátce: 1

49 let, advokátní koncipientka
2 816

(6,8 % hlasů v kraji)

2
doc. RNDr. Miloslav Bačiak Ph.D.

pořadí na kandidátce: 2

60 let, vysokoškolský pedagog
1 207

(2,9 % hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj (získali 5 mandátů z 23)

sečteno 1405 z 1405 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
MgA. Martin Stropnický

pořadí na kandidátce: 1

56 let, herec
10 203

(10,2 % hlasů v kraji)

2
prof. MUDr. Rostislav Vyzula CSc.

pořadí na kandidátce: 2

60 let, přednosta kliniky MOÚ Brno
8 680

(8,7 % hlasů v kraji)

3
prof. Ing. Karel Rais CSc.,MBA,dr.h.c

pořadí na kandidátce: 3

63 let, rektor VUT
6 606

(6,6 % hlasů v kraji)

4
Ing. Bohuslav Chalupa

pořadí na kandidátce: 4

53 let, referent místní samosprávy
2 116

(2,1 % hlasů v kraji)

5
MUDr. Miloslav Janulík

pořadí na kandidátce: 5

50 let, gynekolog - porodník
2 607

(2,6 % hlasů v kraji)

Olomoucký kraj (získali 3 mandáty z 12)

sečteno 926 z 926 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
MUDr. Milan Brázdil

pořadí na kandidátce: 10

50 let, lékař letecké záchranné služby
3 193

(5,3 % hlasů v kraji)

2
Ing. Jaroslav Faltýnek

pořadí na kandidátce: 1

51 let, manažer
2 908

(4,9 % hlasů v kraji)

3
Ladislav Okleštěk

pořadí na kandidátce: 2

52 let, starosta
1 630

(2,7 % hlasů v kraji)

Zlínský kraj (získali 3 mandáty z 12)

sečteno 684 z 684 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Mgr. Radek Vondráček

pořadí na kandidátce: 1

39 let, advokát
2 392

(4,4 % hlasů v kraji)

2
Margita Balaštíková

pořadí na kandidátce: 2

46 let, ředitelka hřebčína Napajedla
1 889

(3,5 % hlasů v kraji)

3
MUDr. Pavel Volčík

pořadí na kandidátce: 3

63 let, lékař
1 570

(2,9 % hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj (získali 5 mandátů z 22)

sečteno 1319 z 1319 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Jana Bohumila Lorencová

pořadí na kandidátce: 2

73 let, novinářka
6 929

(6,9 % hlasů v kraji)

2
Ing. Josef Hájek

pořadí na kandidátce: 1

57 let, manažer
3 787

(3,8 % hlasů v kraji)

3
Jan Sedláček

pořadí na kandidátce: 3

34 let, ředitel společnosti
2 699

(2,7 % hlasů v kraji)

4
Martin Sedlář

pořadí na kandidátce: 4

40 let, jednatel společnosti
1 396

(1,4 % hlasů v kraji)

5
MUDr. Igor Nykl

pořadí na kandidátce: 5

50 let, lékař kardiolog
4 805

(4,8 % hlasů v kraji)

Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Česká republika celkem

Andrej Babiš

Hnutí ANO

18,65 %

zisk 927 240 hlasů

47
47 mandátů

obhajuje 0 mandátů

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.