Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Síla strany KSČM v okresech Volby do Poslanecké sněmovny 2013 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
59,48 %
volební účast
Vsetín
11,15 %
7 785 hlasů
Nový Jičín
15,39 %
10 993 hlasů
Frýdek-Místek
15,27 %
15 376 hlasů
Karviná
21,66 %
24 111 hlasů
Ostrava-město
17,39 %
25 040 hlasů
Opava
14,56 %
12 174 hlasů
Bruntál
22,07 %
9 191 hlasů
Jeseník
20,30 %
3 731 hlasů
Šumperk
18,32 %
10 777 hlasů
Olomouc
15,49 %
17 275 hlasů
Prostějov
17,40 %
9 175 hlasů
Přerov
17,28 %
10 964 hlasů
Kroměříž
16,98 %
9 171 hlasů
Zlín
10,68 %
10 541 hlasů
Uherské Hradiště
14,54 %
10 602 hlasů
Blansko
16,06 %
8 930 hlasů
Vyškov
17,41 %
7 707 hlasů
Hodonín
15,78 %
11 941 hlasů
Břeclav
16,71 %
8 911 hlasů
Znojmo
20,16 %
10 521 hlasů
Brno-město
10,26 %
19 147 hlasů
Brno-venkov
14,34 %
15 257 hlasů
Žďár nad Sázavou
15,40 %
9 677 hlasů
Havlíčkův Brod
17,65 %
8 582 hlasů
Pelhřimov
16,48 %
6 121 hlasů
Jihlava
15,98 %
8 943 hlasů
Třebíč
18,90 %
10 874 hlasů
Tábor
16,36 %
8 491 hlasů
Jindřichův Hradec
17,88 %
8 113 hlasů
Český Krumlov
17,03 %
4 587 hlasů
České Budějovice
14,63 %
13 813 hlasů
Písek
17,72 %
6 221 hlasů
Strakonice
16,73 %
5 686 hlasů
Prachatice
18,19 %
4 282 hlasů
Klatovy
16,31 %
6 925 hlasů
Domažlice
17,42 %
4 656 hlasů
Plzeň-jih
17,42 %
5 042 hlasů
Plzeň-město
11,82 %
10 271 hlasů
Rokycany
18,26 %
4 080 hlasů
Plzeň-sever
16,16 %
5 713 hlasů
Tachov
23,27 %
4 842 hlasů
Chrudim
16,30 %
8 558 hlasů
Svitavy
16,82 %
8 493 hlasů
Ústí nad Orlicí
12,62 %
8 743 hlasů
Pardubice
13,89 %
11 584 hlasů
Kutná Hora
17,05 %
6 259 hlasů
Benešov
15,18 %
7 362 hlasů
Příbram
16,86 %
9 669 hlasů
Beroun
15,96 %
6 771 hlasů
Kolín
16,60 %
7 652 hlasů
Nymburk
13,91 %
6 275 hlasů
Mladá Boleslav
13,71 %
7 694 hlasů
Mělník
16,08 %
7 445 hlasů
Kladno
17,94 %
12 935 hlasů
Praha
8,52 %
49 975 hlasů
Praha-východ
9,67 %
7 391 hlasů
Praha-západ
8,71 %
5 579 hlasů
Rakovník
20,19 %
5 252 hlasů
Jičín
14,93 %
5 922 hlasů
Hradec Králové
14,00 %
11 722 hlasů
Rychnov nad Kněžnou
15,82 %
6 235 hlasů
Náchod
11,98 %
6 411 hlasů
Trutnov
14,34 %
8 274 hlasů
Semily
11,53 %
4 448 hlasů
Jablonec nad Nisou
12,44 %
5 303 hlasů
Liberec
13,98 %
10 964 hlasů
Česká Lípa
19,61 %
8 417 hlasů
Louny
24,02 %
9 030 hlasů
Litoměřice
20,63 %
11 039 hlasů
Děčín
18,26 %
9 935 hlasů
Ústí nad Labem
18,68 %
9 204 hlasů
Teplice
19,64 %
9 799 hlasů
Most
21,42 %
9 636 hlasů
Chomutov
20,84 %
10 115 hlasů
Karlovy Vary
14,74 %
7 456 hlasů
Sokolov
17,35 %
6 149 hlasů
Cheb
18,85 %
6 915 hlasů
Svět
1,84 %
194 hlasů
Okresy se vybarvují podle počtu hlasů, které strana získala. Některé strany nekandidují ve všech krajích, proto zůstávají u některých stran celé kraje šedivé.
  • 17.5 %
  • 14 %
  • 7 %
  • 0 %

Poslanci zvolení v krajích za KSČM (celkem 33 mandátů)

Hlavní město Praha (získali 2 mandáty z 24)

sečteno 1101 z 1101 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Jiří Dolejš

pořadí na kandidátce: 2

52 let, ekonom
8 219

(16,4 % hlasů v kraji)

2
Mgr. Marta Semelová

pořadí na kandidátce: 1

53 let, pedagožka
3 291

(6,6 % hlasů v kraji)

Středočeský kraj (získali 4 mandáty z 25)

sečteno 2160 z 2160 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
JUDr. Stanislav Grospič

pořadí na kandidátce: 1

49 let, právník
6 063

(6,7 % hlasů v kraji)

2
Ing. Miloslava Vostrá

pořadí na kandidátce: 2

48 let, ekonomka
3 875

(4,3 % hlasů v kraji)

3
Bc. Jan Klán

pořadí na kandidátce: 3

30 let, sociolog
1 873

(2,1 % hlasů v kraji)

4
Ing. Josef Vondrášek

pořadí na kandidátce: 4

63 let, starosta obce
2 842

(3,1 % hlasů v kraji)

Jihočeský kraj (získali 2 mandáty z 12)

sečteno 1259 z 1259 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
JUDr. Vojtěch Filip

pořadí na kandidátce: 1

58 let, advokát
7 551

(14,8 % hlasů v kraji)

2
Alena Nohavová

pořadí na kandidátce: 3

53 let, učitelka
2 984

(5,8 % hlasů v kraji)

Plzeňský kraj (získali 2 mandáty z 11)

sečteno 1086 z 1086 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Karel Šidlo

pořadí na kandidátce: 1

55 let, inženýr železniční dopravy
3 267

(7,9 % hlasů v kraji)

2
PhDr. Ing. Jiří Valenta

pořadí na kandidátce: 2

47 let, vychovatel - metodik
2 314

(5,6 % hlasů v kraji)

Karlovarský kraj (získali 1 mandát z 5)

sečteno 348 z 348 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Mgr. Jaroslav Borka

pořadí na kandidátce: 2

61 let, pedagog, náměstek hejtmana
1 824

(8,9 % hlasů v kraji)

Ústecký kraj (získali 3 mandáty z 14)

sečteno 1046 z 1046 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Gabriela Hubáčková

pořadí na kandidátce: 1

38 let, učitelka
5 923

(8,6 % hlasů v kraji)

2
Ing. Josef Šenfeld

pořadí na kandidátce: 6

51 let, zemědělský inženýr
4 397

(6,4 % hlasů v kraji)

3
Ing. Hana Aulická Jírovcová

pořadí na kandidátce: 2

32 let, ved.odd.výkaz.zdrav.péče Kr.Zd
4 359

(6,3 % hlasů v kraji)

Liberecký kraj (získali 1 mandát z 8)

sečteno 587 z 587 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Bc. Stanislav Mackovík

pořadí na kandidátce: 1

46 let, ředitel Zdrav.záchranné služby
4 762

(16,4 % hlasů v kraji)

Královéhradecký kraj (získali 2 mandáty z 11)

sečteno 940 z 940 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Mgr. Soňa Marková

pořadí na kandidátce: 1

50 let, pedagožka
3 229

(8,4 % hlasů v kraji)

2
JUDr. PhDr. Zdeněk Ondráček Ph.D.

pořadí na kandidátce: 2

44 let, zástup. ředitele střední školy
2 999

(7,8 % hlasů v kraji)

Pardubický kraj (získali 2 mandáty z 10)

sečteno 875 z 875 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Květa Matušovská

pořadí na kandidátce: 1

29 let, dopravní inženýrka
2 856

(7,6 % hlasů v kraji)

2
Mgr. Václav Snopek CSc.

pořadí na kandidátce: 4

62 let, sociolog, př.kont.výb.zast.PAK
2 095

(5,6 % hlasů v kraji)

Kraj Vysočina (získali 2 mandáty z 11)

sečteno 1137 z 1137 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Pavel Kováčik

pořadí na kandidátce: 1

58 let, zemědělský inženýr
4 153

(9,4 % hlasů v kraji)

2
Josef Zahradníček

pořadí na kandidátce: 6

56 let, starosta obce Studenec
2 338

(5,3 % hlasů v kraji)

Jihomoravský kraj (získali 4 mandáty z 23)

sečteno 1405 z 1405 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
JUDr. Zuzka Bebarová Rujbrová

pořadí na kandidátce: 5

62 let, právnička
7 674

(9,3 % hlasů v kraji)

2
Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček CSc.

pořadí na kandidátce: 2

66 let, historik
6 672

(8,1 % hlasů v kraji)

3
MUDr. Vojtěch Adam

pořadí na kandidátce: 1

62 let, starosta města Ivančice
6 327

(7,7 % hlasů v kraji)

4
Mgr. Ivo Pojezný

pořadí na kandidátce: 4

52 let, pedagog, předs.Výboru pro VVZ
4 259

(5,2 % hlasů v kraji)

Olomoucký kraj (získali 2 mandáty z 12)

sečteno 926 z 926 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
RSDr. Alexander Černý

pořadí na kandidátce: 1

60 let, předseda Okresního výboru KSČM
3 159

(6,1 % hlasů v kraji)

2
RSDr. Josef Nekl

pořadí na kandidátce: 2

60 let, ekonom
1 969

(3,8 % hlasů v kraji)

Zlínský kraj (získali 2 mandáty z 12)

sečteno 684 z 684 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
RNDr. Vladimír Koníček

pořadí na kandidátce: 1

49 let, pedagog
2 827

(7,4 % hlasů v kraji)

2
Ing. Marie Pěnčíková

pořadí na kandidátce: 2

33 let, ekonomka
2 024

(5,3 % hlasů v kraji)

Moravskoslezský kraj (získali 4 mandáty z 22)

sečteno 1319 z 1319 (100,00 %)
číslo poslanec preferenční hlasy
1
Ing. Kateřina Konečná

pořadí na kandidátce: 4

32 let, ekonomka
6 866

(7,1 % hlasů v kraji)

2
RSDr. Miroslav Opálka

pořadí na kandidátce: 1

60 let, finanční poradce
5 912

(6,1 % hlasů v kraji)

3
PaedDr. Milada Halíková

pořadí na kandidátce: 2

63 let, pedagožka
4 611

(4,8 % hlasů v kraji)

4
Ing. René Číp

pořadí na kandidátce: 3

38 let, lektor vzdělávacích projektů
2 892

(3,0 % hlasů v kraji)

Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Česká republika celkem

Vojtěch Filip

KSČM

14,91 %

zisk 741 044 hlasů

7
33 mandátů

obhajuje 26 mandátů

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.