Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


iDNES.cz / Volby

  • Úterý 20. února 2018 Oldřich

Úspěšnost politických stran

Občanská demokratická strana
získali 14 zastupitelů
14
Česká strana sociálně demokratická
získali 11 zastupitelů
11
TOP 09
získali 10 zastupitelů
10
Komunistická strana Čech a Moravy
získali 5 zastupitelů
5
Strana zelených
získali 3 zastupitele
3
Součet ostatních (1)
získali 2 zastupitele
2

Popis grafu

Graf zobrazuje, kolik zastupitelů která strana získala. Platí pro obec Praha 8.

ČR  >  Praha  > Praha 8

Zvolení zastupitelé podle stran

Občanská demokratická strana ( 14 zastupitelů ) 31.11% zastupitelů
1. Josef Nosek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
43 let, starosta, Praha 8
3538
(7.39%)
2. RNDr. Alena Palečková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 5
63 let, senátorka, Praha 8
3320
(6.93%)
3. Ing. Jiří Janků
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
43 let, projektant datových sítí, Praha 8
3279
(6.85%)
4. Mgr. Vladimíra Ludková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
31 let, zástupkyně starosty, Praha 8
3271
(7.52%)
5. Bc. Josef Slobodník
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 4
27 let, programátor, správce sítě, Praha 8
3209
(6.70%)
6. Ondřej Gros
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
35 let, předseda bytové komise, Praha 8
3207
(6.70%)
7. Markéta Paulusová
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
35 let, grafička, Praha 8
2999
(6.89%)
8. JUDr. Pavel Penk
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
69 let, právník, Praha 8
2965
(6.81%)
9. Bc. Tomáš Bína
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 4
48 let, živnostník, Praha 8
2934
(6.74%)
10. Mgr. Martin Roubíček
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
39 let, zástupce starosty, Praha 8
2759
(6.99%)
11. Petra Tůmová
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
40 let, oční optik, Praha 8
2751
(6.97%)
12. Tomáš Mrázek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
36 let, novinář, Praha 8
2739
(6.94%)
13. Mgr. Pavel Frouz
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 5
39 let, právník, Praha 8
2699
(6.84%)
14. Marta Palounková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
41 let, podnikatelka, Praha 8
2696
(6.83%)
Česká strana sociálně demokratická ( 11 zastupitelů ) 24.44% zastupitelů
1. Roman Petrus
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
32 let, předseda kontrolního výboru MČ, Praha 8
2560
(7.07%)
2. Mgr. Radim Zátopek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
48 let, speciální pedagog, Praha 8
2520
(6.95%)
3. Ing. Lenka Majerová
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
66 let, středoškolská učitelka, Praha 8
2506
(6.92%)
4. JUDr. Ing. Tomáš Novotný, Ph.D.
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 4
42 let, ředitel úřadu regionální rady, Praha 8
2504
(6.91%)
5. Mgr. Jiřina Slavíková
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
57 let, středoškolská učitelka, Praha 8
2454
(7.02%)
6. Mgr. Jana Štollová
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 4
36 let, projektová manažerka, Praha 8
2399
(6.86%)
7. Jan Vašek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
40 let, tajemník ČSSD Praha 8, Praha 8
2386
(6.83%)
8. Zdeněk Ševčík
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
66 let, podnikatel ve stavebnictví, Praha 8
2375
(6.79%)
9. Ing. Milan Hejkrlík
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
32 let, ekonom, Praha 8
1702
(7.04%)
10. Ing. Daniel Rödig
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
34 let, předseda Finanč. výboru MČ 8, Praha 8
1680
(6.95%)
11. Ing. Květa Lepsatre
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
34 let, ekonomka na mateřské, Praha 8
1654
(6.84%)
TOP 09 ( 10 zastupitelů ) 22.22% zastupitelů
1. Mgr. Dana Herta Kvačková
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
52 let, ředitelka školy, Praha 8
2607
(7.21%)
2. Mgr. Ing. Matěj Fichtner, MBA
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
26 let, analytik řízení rizik, Praha 8
2557
(7.07%)
3. Mgr. Jaroslav Antonín
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
42 let, specialista platebních karet, Praha 8
2530
(6.99%)
4. Libuše Terezie Vojtová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
36 let, lektorka první pomoci, Praha 8
2461
(7.14%)
5. Ing. Michal Šustr, MBA
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
40 let, ředitel společnosti, Praha 8
2445
(7.10%)
6. Michal Švarc
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
45 let, pořadatel hudebních festivalů, Praha 8
2405
(6.98%)
7. Ing. Vladislav Černý
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
52 let, vodohospodář, Praha 8
2377
(7.33%)
8. Tomáš Slabihoudek
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
32 let, jednatel společnosti, Praha 8
2350
(6.82%)
9. Ing. Benjamin Hasić
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
28 let, marketingový manažer, Praha 8
2256
(6.96%)
10. Bc. Markéta Adamová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
26 let, konzultantka, Praha 8
2233
(6.89%)
Komunistická strana Čech a Moravy ( 5 zastupitelů ) 11.11% zastupitelů
1. Ing. Cyril Čapka
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
62 let, úředník, Praha 8
1342
(7.01%)
2. Doc. Milan Tuček, CSc.
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
62 let, sociolog, Praha 8
1331
(7.08%)
3. Kateřina Gottwaldová Bayerová
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
32 let, podnikatelka, Praha 8
1320
(6.90%)
4. Mgr. Jaromír Petelík
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
27 let, úředník, Praha 8
1298
(6.90%)
5. JUDr. Vítězslav Jaroš
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
67 let, podnikatel, Praha 8
646
(6.96%)
Strana zelených ( 3 zastupitelé ) 6.67% zastupitelů
1. Hana Francová
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
47 let, specialista pro informatiku, Praha 8
1151
(8.53%)
2. Ing. Eliška Vejchodská, Ph.D.
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
32 let, vysokoškolský učitel, Praha 8
1042
(9.22%)
3. MgA. Petr Vilgus, Ph.D.
kandidátní listina: Strana zelených
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
36 let, novinář,fotograf,zastupitel MČ, Praha 8
974
(8.34%)
Koalice SDŽ a Pražané za svá práva ( 2 zastupitelé ) 4.44% zastupitelů
1. Eva Hrudová
kandidátní listina: Volba pro Prahu 8
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
64 let, jednatelka spolku Karlín, Praha 8
1248
(9.13%)
2. Mgr. Miroslav Koranda
kandidátní listina: Volba pro Prahu 8
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
56 let, ředitel školy, Praha 8
917
(9.55%)

Výsledky voleb

100,00 %
Podíl zpracovaných volebních okrsků100.0 %

Zobrazit mapu ČR s výsledky


Volební účast

Hlavní město Praha

44.43 % oprávněných voličů
55.57 % nevolilo