iDNES.cz / Volby

  • Středa 14. listopadu 2018 Sáva

Výsledky pro zastupitelstvo Praha hl.m. Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
37,72 %
volební účast

Celkem se volí 65 zastupitelů

Legenda

17ANO 2011

16TOP 09

8Koalice stran

8ODS

8ČSSD

4KSČM

4Piráti

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (22,08 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 4 574 610 hlasů (obsadili 17 mandátů)
17
TOP 09 (20,07 % hlasů)
obhajuje 26 mandátů, strana získala 4 158 226 hlasů (obsadili 16 mandátů)
16
TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO (11,22 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 323 976 hlasů (obsadili 8 mandátů)
8
Občanská demokratická strana (10,97 % hlasů)
obhajuje 20 mandátů, strana získala 2 273 722 hlasů (obsadili 8 mandátů)
8
Česká strana sociálně demokratická (10,43 % hlasů)
obhajuje 14 mandátů, strana získala 2 160 963 hlasů (obsadili 8 mandátů)
8
Komunistická strana Čech a Moravy (5,91 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 1 225 102 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Česká pirátská strana (5,31 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 101 081 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Strana svobodných občanů (3,58 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 741 503 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Demokraté Jana Kasla (2,47 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 512 068 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Pro Prahu (2,4 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 496 821 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Úsvit přímé demokracie (1 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 207 334 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Sdružení Nezávislých Občanů Prahy, SNOP - Praha (0,84 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 173 863 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí (0,47 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 96 733 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Koalice - ROZUMNÍ - NE dalším modrým zónám - ANO možnosti krátkodobého stání kdekoliv v Praze pro Pražany zdarma ... (0,4 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 82 623 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
PATRIOTI - Volba pro Prahu s podporou iniciativy MHD ZDARMA.CZ (0,33 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 67 730 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
NEZÁVISLÍ (0,32 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 66 925 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
PRO PRAHU (0,32 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 66 250 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Řešení pro Prahu - STOP nízkoemisní zóně, zrušit modré zóny, MHD zdarma - www.reseniproprahu.cz (0,27 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 56 785 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
RESTART 2014 (0,23 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 47 541 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
DOMOV (0,21 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 43 186 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Národní kongres - za českou Prahu - koalice DSSS a Národní demokracie (0,2 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 42 406 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Hnutí občanů Prahy (0,2 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 41 671 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Konzervativní aliance 2014 (0,16 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 32 225 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Občanská konzervativní strana (0,14 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 29 502 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana Práv Občanů (0,1 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 19 745 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Republika pro Prahu (0,09 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 18 175 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (0,08 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 17 389 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Volte Pravý Blok-stranu za ODVOLAT.polit.,NÍZKÉ daně,VYROVN.rozp.,MIN.byrokr.,SPRAV.just.,PŘÍMOU demokr. WWW.CIBULKA.NET (0,07 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 14 506 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
LEV 21 - Národní socialisté (0,06 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 11 679 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Politické hnutí OBRODA (0,05 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 320 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Romská demokratická strana (0,01 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 875 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201117 mandátů
22,08 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Adriana Krnáčová, MA., MBA

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

54let, náměstkyně ministra vnitra pro veřejnou správu, Praha 6
74 736
2.
prof. Ing. Eva Kislingerová, CSc.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

64let, vysokoškolský profesor, Praha 2
73 806
3.
Ing. Patrik Nacher

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

39let, podnikatel, ochránce rozumných spotřebitelů, Praha 9
74 332
4.
Ing. Michal Hašek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

50let, technicko obchodní ředitel, Praha 7
72 518
5.
MgA. Eliška Kaplický Fuchsová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

36let, filmová producentka, Praha 6
74 116
6.
Ing. Radek Lacko

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

46let, ekonom, Praha 4
72 261
7.
JUDr. Petr Novotný

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

29let, patentový zástupce - právník, Praha 2
72 213
8.
Ing. Jarmila Bendová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

49let, ekonomie silniční a městské dopravy, Praha-Čakovice
72 664
9.
Bc. Libor Hadrava

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

52let, bezpečnostní manažer, Praha 13
71 655
10.
Jaroslav Štěpánek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

63let, manažer, Praha 10
71 389
11.
Radomír Nepil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

29let, projektový manažer, Praha 8
71 487
12.
RNDr. Marcela Plesníková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

51let, pedagog, zastupitelka MČ Praha 13, Praha 13
71 822
13.
JUDr. Vladislava Veselá

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

30let, podnikový právník, Praha 3
71 659
14.
Ing. arch. Martin Polách

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 14

35let, architekt, Praha 6
71 854
15.
Ing. Karel Grabein Procházka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

54let, podnikatel, Praha 1
71 184
16.
Ing. Jiří Haramul

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 16

60let, starosta MČ Praha - Březiněves, Praha - Březiněves
71 434
17.
Ing. Antonín Lébl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 17

58let, ekonom, Praha 4
71 323
TOP 0916 mandátů
20,07 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

35let, primátor HMP, VŠ pedagog, Praha 8
72 230
2.
Ing. Jiří Nouza

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 2

51let, náměstek primátora HMP, ekonom, Praha 4
67 094
3.
doc.Ing.Mgr. Martin Dlouhý, Dr.,MSc.

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 3

44let, radní HMP, vysokoškolský pedagog, Praha 3
67 336
4.
Ing. Eva Vorlíčková

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 4

52let, radní HMP, ekonomka, Praha 13
66 945
5.
Mgr. Petr Bříza

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 5

49let, předseda představenstva HC SPARTA PRAHA a.s., Praha 5
66 935
6.
Ing. Václav Novotný

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 6

55let, náměstek primátora HMP, ekonom, Praha 13
66 201
7.
Mgr. Albert Kubišta

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 7

38let, historik, zastupitel HMP, Praha 2
66 276
8.
Ing. Vladislava Hujová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 8

51let, starostka MČ Praha 3, ekonomka, Praha 3
66 090
9.
Tomáš Jílek

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 9

43let, ekonom, manažer, Praha 6
65 825
10.
Mgr. Lukáš Manhart

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 10

32let, radní HMP, právník, Praha 8
65 869
11.
JUDr. Monika Krobová Hášová

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 11

51let, advokátka, zastupitelka HMP, Praha 1
65 773
12.
Mgr. Petr Prchal

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 12

58let, starosta MČ Praha 12, dokumentarista, učitel, Praha 12
65 775
13.
Ing. Milan Růžička

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 13

39let, podnikatel, Praha 15
65 329
14.
Ing. Jiří Hrabák

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 14

27let, finanční manažer, Praha 15
65 234
15.
Ing. Pavel Richter

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 15

48let, projektový manažer, Praha 5
65 356
16.
Ing. Marek Doležal

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 16

44let, zástupce starosty MČ Praha 9, obchodní ředitel, Praha 9
65 243
TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO8 mandátů
11,22 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 1

49let, přírodovědec, VŠ pedagog, zastupitel MČ Praha 4, Praha 4
42 336
2.
Jan Wolf

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 2

42let, obchodní ředitel, poradce ministra kultury, Praha 18
38 408
3.
RNDr. Jana Plamínková

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 3

55let, starostka MČ Praha-Slivenec, Praha-Slivenec
38 714
4.
Mgr. Petra Kolínská

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 4

39let, ombud.progr.Zelená úsporám,zastup.MČ Pha 6, Praha 6
40 148
5.
Mgr. Jan Čižinský

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 5

36let, učitel, hlavní organizátor referenda v Praze 7, Praha 7
41 811
6.
Ing. Miloš Růžička

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 6

51let, starosta MČ Praha-Ďáblice, Praha-Ďáblice
37 306
7.
Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 7

35let, konzultant kosmického výzkumu EU, zastup.MČ Pha 7, Praha 7
39 432
8.
PhDr. Matěj Stropnický

kandidátní listina: TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
pořadí na kandidátce: 11

31let, novinář, zástupce starostky MČ Praha 3, Praha 3
39 484
Občanská demokratická strana8 mandátů
10,97 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

70let, lékař, vysokoškolský pedagog, Praha 2
44 830
2.
Filip Humplík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

42let, nepolitický podnikatel, táta 5 dcer, Praha 4
36 894
3.
JUDr. Jaroslava Janderová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

64let, právník, podnikatel, Praha 1
36 376
4.
Bc. Alexander Bellu

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

27let, živnostník, Praha 3
36 260
5.
Ing. Alexandra Udženija

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

38let, finanční ředitelka, zastupitelka MČ Praha 2 a HLMP, Praha 2
36 998
6.
František Švarc

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

61let, starosta MČ Praha - Vinoř, Praha - Vinoř
36 184
7.
PharmDr. Petr Fifka

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 7

47let, farmaceut, manažer, Praha 4
35 911
8.
Ing. Ondřej Martan

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 8

32let, starosta MČ Praha - Běchovice, Praha - Běchovice
36 121
Česká strana sociálně demokratická8 mandátů
10,43 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

51let, ředitel FN Motol, Praha 13
36 851
2.
Petr Dolínek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

33let, předseda kontrol. výb. Zastup. hl.m.Prahy, Praha 6
34 866
3.
Ing. Mgr. Irena Ropková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

32let, právnička, Praha 3
34 918
4.
Ing. Karel Březina

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

41let, ekonom, předs. výb. pro dopr. Zastup. hl.m.Prahy, Praha 15
34 234
5.
Hana Nováková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

56let, zastupitelka MČ Praha 10, Praha 10
34 305
6.
Jan Slezák

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 6

53let, zástupce starosty MČ Praha 21, Praha 21
34 010
7.
Daniel Hodek

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 7

46let, zástupce starosty MČ Praha 1, Praha 1
34 115
8.
PhDr. Lukáš Kaucký

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 8

32let, náměstek ministra zahraničí, Praha 4
34 387
Komunistická strana Čech a Moravy4 mandáty
5,91 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Marta Semelová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

54let, poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Praha 12
20 048
2.
Petr Šimůnek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

49let, 1.místopředseda ÚV KSČM, Praha 8
19 855
3.
JUDr. Ivan Hrůza

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

60let, podnikový právník, Praha 6
19 760
4.
PhDr. Helena Briardová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

67let, novinářka, Praha 6
19 382
Česká pirátská strana4 mandáty
5,31 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Bc. Jakub Michálek

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

25let, právník zaměřující se na svobodný přístup k inf., Praha 8
24 415
2.
Ondřej Profant

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

26let, informatik specializovaný na svobodný software, Praha 7
20 765
3.
Adam Zábranský

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

20let, student práv a wikipedista, Praha 16
19 580
4.
Mikuláš Ferjenčík

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

27let, protikorupční aktivista, lektor kurzů zábavné log., Praha 3
20 353

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2010 +/- celkem  2014 trend
ANO 2011
0+1717
TOP 09
26-1016
TROJKOALICE ZELENÍ, KDU-ČSL A STAROSTOVÉ - MÁTE PRÁVO
0+88
Občanská demokratická strana
20-128
Česká strana sociálně demokratická
14-68
Komunistická strana Čech a Moravy
3+14
Česká pirátská strana
0+44
Strana svobodných občanů
000
Demokraté Jana Kasla
000
Pro Prahu
000
Úsvit přímé demokracie
000
Sdružení Nezávislých Občanů Prahy, SNOP - Praha
000
Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí
000
Koalice - ROZUMNÍ - NE dalším modrým zónám - ANO možnosti krátkodobého stání kdekoliv v Praze pro Pražany zdarma ...
000
PATRIOTI - Volba pro Prahu s podporou iniciativy MHD ZDARMA.CZ
000
NEZÁVISLÍ
000
PRO PRAHU
000
Řešení pro Prahu - STOP nízkoemisní zóně, zrušit modré zóny, MHD zdarma - www.reseniproprahu.cz
000
RESTART 2014
000
DOMOV
000
Národní kongres - za českou Prahu - koalice DSSS a Národní demokracie
000
Hnutí občanů Prahy
000
Konzervativní aliance 2014
000
Občanská konzervativní strana
000
Strana Práv Občanů
000
Republika pro Prahu
000
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
000
Volte Pravý Blok-stranu za ODVOLAT.polit.,NÍZKÉ daně,VYROVN.rozp.,MIN.byrokr.,SPRAV.just.,PŘÍMOU demokr. WWW.CIBULKA.NET
000
LEV 21 - Národní socialisté
000
Politické hnutí OBRODA
000
Romská demokratická strana
000
Zvolte obec Účast
Praha hl.m. 37,72 %
Praha 1 37,49 %
Praha 2 35,64 %
Praha 3 33,70 %
Praha 4 35,62 %
Praha 5 35,58 %
Praha 6 43,93 %
Praha 7 39,43 %
Praha 8 36,12 %
Praha 9 32,89 %
Praha 10 32,68 %
Praha 11 38,40 %
Praha 12 33,97 %
Praha 13 37,16 %
Praha 14 30,28 %
Praha 15 35,85 %
Praha 16 50,15 %
Praha 17 34,23 %
Praha 18 36,42 %
Praha 19 54,87 %
Praha 20 42,18 %
Praha 21 45,85 %
Praha 22 45,46 %
Praha-Běchovice 56,05 %
Praha-Benice 70,19 %
Praha-Březiněves 52,40 %
Praha-Čakovice 45,44 %
Praha-Ďáblice 48,34 %
Praha-Dolní Chabry 53,13 %
Praha-Dolní Měcholupy 58,45 %
Praha-Dolní Počernice 51,65 %
Praha-Dubeč 52,20 %
Praha-Klánovice 59,80 %
Praha-Koloděje 69,93 %
Praha-Kolovraty 56,64 %
Praha-Královice 47,54 %
Praha-Křeslice 54,60 %
Praha-Kunratice 49,01 %
Praha-Libuš 38,66 %
Praha-Lipence 58,87 %
Praha-Lochkov 50,65 %
Praha-Lysolaje 55,74 %
Praha-Nebušice 57,84 %
Praha-Nedvězí 73,00 %
Praha-Petrovice 38,67 %
Praha-Přední Kopanina 44,85 %
Praha-Řeporyje 52,48 %
Praha-Satalice 65,77 %
Praha-Slivenec 43,65 %
Praha-Suchdol 50,52 %
Praha-Šeberov 57,85 %
Praha-Štěrboholy 49,18 %
Praha-Troja 63,48 %
Praha-Újezd 53,34 %
Praha-Velká Chuchle 56,47 %
Praha-Vinoř 53,02 %
Praha-Zbraslav 45,58 %
Praha-Zličín 42,98 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz