Výsledky pro zastupitelstvo města Plzeň Volby do zastupitelstev obcí 2014 (konečné výsledky)
100,00 %
okrsků sečteno |
|
33,73 %
volební účast |
|
Celkem se volí 47 zastupitelů
Legenda
10ANO 2011
10ODS
10ČSSD
5TOP 09
5KSČM
4OPAT
3KDU-ČSL
Počet zvolených zastupitelů v obci
ANO 2011 (17,9 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 329 815 hlasů (obsadili 10 mandátů) | |
10 | |
Občanská demokratická strana (17,55 % hlasů)obhajuje 14 mandátů, strana získala 323 390 hlasů (obsadili 10 mandátů) | |
10 | |
Česká strana sociálně demokratická (16,45 % hlasů)obhajuje 14 mandátů, strana získala 303 042 hlasů (obsadili 10 mandátů) | |
10 | |
TOP 09 (9,05 % hlasů)obhajuje 7 mandátů, strana získala 166 696 hlasů (obsadili 5 mandátů) | |
5 | |
Komunistická strana Čech a Moravy (8,3 % hlasů)obhajuje 5 mandátů, strana získala 152 903 hlasů (obsadili 5 mandátů) | |
5 | |
Občané patrioti (7,31 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 134 761 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) (5,67 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 104 535 hlasů (obsadili 3 mandáty) | |
3 | |
Společně za Plzeň-koalice Plzeňské aliance, Piráti, Změna, STAN a SZ (4,78 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 88 100 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ s podporou Iniciativy za levnější MHD, spolku P-FANS a Úsvit (2,91 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 53 661 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Pravá volba pro Plzeň (PVP) (2,74 % hlasů)obhajuje 2 mandáty, strana získala 50 469 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Změna pro Plzeň (2,48 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 45 763 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Strana svobodných občanů (2,23 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 41 131 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Plzeň pro sport (1,79 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 32 906 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
DSSS - Za Plzeň bez hazardu a nepřízpůsobivých (0,55 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 215 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Strana Práv Občanů (0,13 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 358 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Volební strana REPUBLIKA (0,11 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 025 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti-sdružení DSZ a NK (0,05 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 844 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 |
ANO 2011 | 10 mandátů 17,9 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Pavel Šrámek, MBAkandidátní listina: ANO 2011 | 7 791 |
2. | Ing. Bohuslav Radakandidátní listina: ANO 2011 | 7 434 |
3. | PhDr. Ivana Mádlová, Ph.D., MBAkandidátní listina: ANO 2011 | 7 882 |
4. | Ing. Vlastimil Golakandidátní listina: ANO 2011 | 7 388 |
5. | Mgr. Roman Zarzyckýkandidátní listina: ANO 2011 | 7 502 |
6. | Mgr. David Procházkakandidátní listina: ANO 2011 | 7 311 |
7. | Petr Fišerkandidátní listina: ANO 2011 | 7 250 |
8. | Mgr. Miloslava Rutovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 610 |
9. | Petr Šustáčekkandidátní listina: ANO 2011 | 7 232 |
10. | Mgr. Eliška Bartákovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 219 |
Občanská demokratická strana | 10 mandátů 17,55 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Martin Baxakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 9 843 |
2. | Ing. Jiří Šnebergerkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 8 539 |
3. | MUDr. Ing. Veronika Jilichová Novákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 7 426 |
4. | Mgr. Pavel Šindelářkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 7 311 |
5. | Bc. David Šloufkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 7 054 |
6. | Mgr. Jakub Čermákkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 6 992 |
7. | Eva Trůkovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 6 972 |
8. | Helena Matoušovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 7 039 |
9. | Ing. Milan Uhlíkkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 7 019 |
10. | Ing. Lumír Aschenbrennerkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 8 530 |
Česká strana sociálně demokratická | 10 mandátů 16,45 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Martin Zrzaveckýkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 7 182 |
2. | Bc. Eva Herinkovákandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 7 098 |
3. | Jiří Kuthankandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 703 |
4. | Mgr. Miroslav Brabeckandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 898 |
5. | Ing. Pavel Kotaskandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 666 |
6. | Rudolf Bayerkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 634 |
7. | Ing. Petr Osvaldkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 792 |
8. | Ing. Jiří Biskandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 673 |
9. | Ing. Pavel Duchekkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 617 |
10. | Milan Šupíkkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 6 531 |
TOP 09 | 5 mandátů 9,05 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Ondřej Ženíšekkandidátní listina: TOP 09 | 4 688 |
2. | Mgr. Michal Vozobulekandidátní listina: TOP 09 | 4 221 |
3. | Mgr. Ilona Jehličkovákandidátní listina: TOP 09 | 3 953 |
4. | PhDr. Jan Fluxakandidátní listina: TOP 09 | 3 924 |
5. | Mgr. Petr Suchýkandidátní listina: TOP 09 | 3 833 |
Komunistická strana Čech a Moravy | 5 mandátů 8,3 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Václav Šteklkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 3 766 |
2. | Jana Bystřickákandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 3 570 |
3. | Monika Magdaléna Štefanovákandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 3 458 |
4. | RSDr. Mgr. František Hrubeškandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 3 429 |
5. | RSDr. Ing. Karel Kvitkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 3 441 |
Občané patrioti | 4 mandáty 7,31 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | MUDr. Marcel Hájek, Ph.D., FICS.kandidátní listina: Občané patrioti | 4 157 |
2. | JUDr. Ludvík Röschkandidátní listina: Občané patrioti | 3 478 |
3. | Michal Dvořákkandidátní listina: Občané patrioti | 3 412 |
4. | Mgr. Václav Chaloupekkandidátní listina: Občané patrioti | 4 139 |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 3 mandáty 5,67 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Petr NÁHLÍKkandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 3 690 |
2. | MUDr. Pavel BOČEKkandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 3 091 |
3. | Mgr. Pavel JANOUŠKOVECkandidátní listina: Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 3 036 |
Úspěšnost stran
Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.
strana | 2010 | +/- | celkem 2014 | trend |
---|---|---|---|---|
ANO 2011 | 0 | +10 | 10 | |
Občanská demokratická strana | 14 | -4 | 10 | |
Česká strana sociálně demokratická | 14 | -4 | 10 | |
TOP 09 | 7 | -2 | 5 | |
Komunistická strana Čech a Moravy | 5 | 0 | 5 | |
Občané patrioti | 0 | +4 | 4 | |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová (KDU-ČSL) | 0 | +3 | 3 | |
Společně za Plzeň-koalice Plzeňské aliance, Piráti, Změna, STAN a SZ | 0 | 0 | 0 | |
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ s podporou Iniciativy za levnější MHD, spolku P-FANS a Úsvit | 0 | 0 | 0 | |
Pravá volba pro Plzeň (PVP) | 2 | -2 | 0 | |
Změna pro Plzeň | 0 | 0 | 0 | |
Strana svobodných občanů | 0 | 0 | 0 | |
Plzeň pro sport | 0 | 0 | 0 | |
DSSS - Za Plzeň bez hazardu a nepřízpůsobivých | 0 | 0 | 0 | |
Strana Práv Občanů | 0 | 0 | 0 | |
Volební strana REPUBLIKA | 0 | 0 | 0 | |
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti-sdružení DSZ a NK | 0 | 0 | 0 |
Zvolte obec | Účast |
---|---|
Dýšina | 58,37 % |
Chrást | 59,20 % |
Chválenice | 58,00 % |
Kyšice | 60,11 % |
Letkov | 63,22 % |
Lhůta | 73,38 % |
Losiná | 69,53 % |
Mokrouše | 53,45 % |
Nezbavětice | 71,35 % |
Nezvěstice | 63,41 % |
Plzeň | 33,73 % |
Plzeň 1 | 30,83 % |
Plzeň 10-Lhota | 48,44 % |
Plzeň 2-Slovany | 34,86 % |
Plzeň 3 | 31,31 % |
Plzeň 4 | 36,58 % |
Plzeň 5-Křimice | 52,01 % |
Plzeň 6-Litice | 51,05 % |
Plzeň 7-Radčice | 56,81 % |
Plzeň 8-Černice | 56,13 % |
Plzeň 9-Malesice | 54,79 % |
Starý Plzenec | 50,53 % |
Šťáhlavy | 55,29 % |
Štěnovický Borek | 52,53 % |
Tymákov | 31,93 % |