iDNES.cz / Volby

  • Pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Výsledky pro zastupitelstvo města Brno Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
42,65 %
volební účast

Celkem se volí 55 zastupitelů

Legenda

18ANO

14ODS+Svob.

8KDU-ČSL+NK

6Piráti

5ČSSD

4SPD

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (23,03 % hlasů)
obhajuje 13 mandátů, strana získala 1 474 746 hlasů (obsadili 18 mandátů)
18
Občanská demokratická strana s podporou Svobodných (18,55 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 188 120 hlasů (obsadili 14 mandátů)
14
KDU-ČSL (10,25 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 656 656 hlasů (obsadili 8 mandátů)
8
Česká pirátská strana (8,74 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 559 399 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Česká strana sociálně demokratická (6,28 % hlasů)
obhajuje 11 mandátů, strana získala 402 425 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (5,07 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 324 906 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Zelení (4,52 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 289 470 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (4,28 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 274 069 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Komunistická strana Čech a Moravy (4,13 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 264 705 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
"Žít Brno" (4,09 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 261 721 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
TOP 09 (3,42 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 218 962 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
"SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI" (2,72 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 174 324 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Brno Plus (2,65 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 169 729 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
SMART MORAVSKÁ METROPOLE (0,67 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 42 869 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
MAFFIE.cz Hoď sem velké křížek pro betelné ŠTATL, zaslouží si to! (0,43 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 27 327 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Nezávislí kandidáti společně pro město BRNO, bezpečnost, dostupné bydlení a dopravu vyřešíme a víme jak na to (0,4 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 25 533 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Brněnští senioři (0,3 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 19 091 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
SPORTOVCI (0,27 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 17 606 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Moravané (0,16 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 489 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ZVÍŘATA JSOU MŮJ ŽIVOT - sdružení DSZ a NK (0,01 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 854 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Romská demokratická strana (0,01 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 566 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
JAUNER Československo 2018 (0 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 43 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201118 mandátů
23,03 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Petr Vokřál

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

54let, primátor města Brna, Brno-Kníničky
30 675
2.
Ing. Karin Karasová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

52let, starostka městské části Brno-Královo Pole, Brno-Královo Pole
27 789
3.
Richard Mrázek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

44let, náměstek primátora, Brno-střed
27 540
4.
Marek Janíček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

45let, radní města Brna, Brno-jih
27 394
5.
Ing. arch. Petr Bořecký

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

41let, radní městské části Brno-střed, Brno-střed
27 488
6.
Ing. Pavel Staněk

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

51let, poslanec, Brno-Žabovřesky
27 236
7.
Vít Prýgl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

58let, vedoucí odboru DPMB, Brno-Bohunice
27 324
8.
Mgr. René Novotný

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

55let, starosta městské části Brno-Židenice, Brno-Židenice
27 434
9.
Ing. Jiří Faltýnek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

35let, podnikatel, Brno-Ivanovice
27 142
10.
David Aleš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

43let, manažer, Brno-sever
27 154
11.
Bc. Petr Souček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

37let, podnikatel, Brno-Královo Pole
27 065
12.
Mgr. René Černý

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

47let, místostarosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
27 201
13.
Mgr. Lucie Pokorná

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

40let, právnička, manažerka, Brno-Žabovřesky
27 176
14.
Mgr. Šárka Korkešová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 14

43let, místostarostka městské části Brno-Černovice, Brno-Černovice
27 185
15.
Pavel Dvořák

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

44let, projektový manažer, Brno-střed
27 039
16.
Bc. Kateřina Jarošová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 16

45let, místostarostka městské části Brno-Komín, Brno-Komín
27 147
17.
Ing. Karel Kalivoda

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 17

52let, vedoucí odboru, Brno-Kohoutovice
27 013
18.
Ing. arch. Iva Kremitovská

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 18

57let, podnikatelka, Brno-Líšeň
27 058
Občanská demokratická strana s podporou Svobodných14 mandátů
18,55 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Markéta Vaňková

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 1

41let, advokátka, krajská zastupitelka, Brno-střed
23 652
2.
Ing. David Grund

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 2

30let, ředitel v dopravní společnosti, Brno-jih
22 462
3.
JUDr. Robert Kerndl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 3

47let, právník, Brno-střed
22 397
4.
Kristýna Švarcová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 4

28let, manažerka, krajská zastupitelka, Brno-sever
22 201
5.
Ing. Petr Kratochvíl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 5

50let, podnikatel, Brno-Komín
22 179
6.
Bc. David Pokorný

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 6

23let, experimentální fyzik, krajský předseda Svobodných, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
22 244
7.
Ing. David Trllo

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 7

34let, ekonom, Brno-Nový Lískovec
22 059
8.
Ing. Jana Bohuňovská

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 8

58let, starostka MČ Brno-Ivanovice, Brno-Ivanovice
22 226
9.
Ing. Andrea Pazderová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 9

50let, ekonomka, Brno-Královo Pole
22 070
10.
JUDr. PhDr. Martin Příborský, EMLE

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 10

41let, právník, Brno-Líšeň
22 053
11.
RNDr. Jiří Herman, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 11

62let, ředitel Gymnázia Brno, tř. Kpt. Jaroše, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
22 879
12.
Ing. Pavel Jankůj

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 12

56let, obchodní manažer, Brno-Kníničky
21 808
13.
JUDr. Michal Chládek, MBA

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 13

54let, ředitel společnosti, Brno-Jundrov
21 848
14.
Ludvík Kadlec

kandidátní listina: Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
pořadí na kandidátce: 14

64let, technik, penzista, Brno-Černovice
21 756
KDU-ČSL8 mandátů
10,25 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Petr Hladík

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 1

34let, projekt. manažer, 1. náměstek primátora města Brna, Brno-sever
15 374
2.
RNDr. Filip Chvátal, Ph.D.

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 2

32let, dopravní expert, Brno-střed
13 101
3.
Mgr. Filip Leder

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 3

44let, místostarosta MČ Brno-Žabovřesky, advokát, Brno-Žabovřesky
12 970
4.
Mgr. Jaroslav Suchý

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 4

47let, učitel, radní města Brna pro školství a sport, Brno-Žebětín
12 987
5.
Ing. Antonín Crha

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 5

57let, starosta MČ Brno-Bohunice, Brno-Bohunice
12 839
6.
Ing. Vít Beran

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 6

51let, starosta MČ Brno-Žebětín, Brno-Žebětín
12 811
7.
Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 7

46let, vysokoškolský učitel, poslanec PSP ČR, Brno-sever
12 752
8.
Mgr. Jitka Ivičičová

kandidátní listina: KDU-ČSL
pořadí na kandidátce: 8

37let, advokátka, Brno-Vinohrady
12 354
Česká pirátská strana6 mandátů
8,74 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Bc. Tomáš Koláčný

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

26let, radní města Brna, Brno-Židenice
12 131
2.
Bc. Markéta Gregorová

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

25let, PR a marketing specialistka, Brno-střed
11 294
3.
Ing. Marek Fišer

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 5

35let, manažer, lingvista, zahrádkář, Brno-Královo Pole
11 187
4.
Róbert Čuma

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

41let, manažer, Brno-střed
11 097
5.
Ondřej Kotas

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

26let, automatizační specialista, Brno-Nový Lískovec
10 972
6.
Mgr. Lukáš Mamula

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 6

31let, programátor, Brno-Nový Lískovec
10 817
Česká strana sociálně demokratická5 mandátů
6,28 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Oliver Pospíšil

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

48let, obchodní manažer výzkumného centra, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
8 496
2.
Mgr. Marek Viskot

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 7

35let, starosta MČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
8 210
3.
JUDr. Jiří Oliva

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

41let, advokát, Brno-střed
7 790
4.
Jiří Ides ml.

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

37let, starosta MČ Brno-Slatina, Brno-Slatina
7 855
5.
Mgr. Pavel Sázavský, MBA

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 4

55let, OSVČ, Brno-střed
7 603
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)4 mandáty
5,07 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Ivan Fencl, Ph.D.

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

60let, vysokoškolský pedagog, Brno-Vinohrady
6 500
2.
JUDr. Jana Přikrylová

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 2

53let, právnička, Brno-Královo Pole
6 390
3.
Bc. Lucie Šafránková

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 3

31let, poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Brno-sever
6 280
4.
Bc. Jiří Kment

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 4

40let, informatik, Brno-Bystrc
6 232

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
13+518
Občanská demokratická strana s podporou Svobodných
0+1414
KDU-ČSL
0+88
Česká pirátská strana
0+66
Česká strana sociálně demokratická
11-65
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+44
Zelení
000
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
000
Komunistická strana Čech a Moravy
4-40
"Žít Brno"
000
TOP 09
4-40
"SLUŠNÍ LIDÉ A SOUKROMNÍCI"
000
Brno Plus
000
SMART MORAVSKÁ METROPOLE
000
MAFFIE.cz Hoď sem velké křížek pro betelné ŠTATL, zaslouží si to!
000
Nezávislí kandidáti společně pro město BRNO, bezpečnost, dostupné bydlení a dopravu vyřešíme a víme jak na to
000
Brněnští senioři
000
SPORTOVCI
000
Moravané
000
ZVÍŘATA JSOU MŮJ ŽIVOT - sdružení DSZ a NK
000
Romská demokratická strana
000
JAUNER Československo 2018
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
7-70
Strana zelených
4-40
Občanská demokratická strana
5-50
Sdružení ŽTB, NK
7-70
Zvolte obec Účast
Brno 42,65 %
Brno-Bohunice 46,98 %
Brno-Bosonohy 53,89 %
Brno-Bystrc 43,18 %
Brno-Černovice 49,12 %
Brno-Chrlice 52,31 %
Brno-Ivanovice 68,89 %
Brno-Jehnice 62,95 %
Brno-jih 42,18 %
Brno-Jundrov 57,58 %
Brno-Kníničky 65,12 %
Brno-Kohoutovice 49,21 %
Brno-Komín 57,09 %
Brno-Královo Pole 44,22 %
Brno-Líšeň 43,48 %
Brno-Maloměřice a Obřany 46,80 %
Brno-Medlánky 53,91 %
Brno-Nový Lískovec 48,77 %
Brno-Ořešín 74,56 %
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora 50,88 %
Brno-sever 44,18 %
Brno-Slatina 48,54 %
Brno-Starý Lískovec 42,31 %
Brno-střed 27,37 %
Brno-Tuřany 51,10 %
Brno-Útěchov 62,72 %
Brno-Vinohrady 44,40 %
Brno-Žabovřesky 50,53 %
Brno-Žebětín 53,40 %
Brno-Židenice 43,21 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz