iDNES.cz / Volby

  • Úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Výsledky pro zastupitelstvo města Ostrava Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
33,86 %
volební účast

Celkem se volí 55 zastupitelů

Legenda

21ANO

7Ostravak

6ODS

6KSČM

5Piráti

4SPD

3KDU-ČSL+NK

3ČSSD

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (32,72 % hlasů)
obhajuje 15 mandátů, strana získala 1 273 101 hlasů (obsadili 21 mandátů)
21
Ostravak (11,49 % hlasů)
obhajuje 10 mandátů, strana získala 447 207 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
Občanská demokratická strana (9,73 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 378 658 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Komunistická strana Čech a Moravy (8,96 % hlasů)
obhajuje 10 mandátů, strana získala 348 514 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Česká pirátská strana (8,95 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 348 337 hlasů (obsadili 5 mandátů)
5
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (6,77 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 263 323 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti (5,83 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 226 779 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Česká strana sociálně demokratická (5,53 % hlasů)
obhajuje 12 mandátů, strana získala 215 047 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA (3,91 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 151 975 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (2,96 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 115 314 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
NEZÁVISLÍ (2,6 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 101 318 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Koalice Dělnické strany sociální spravedlnosti a Strany státu přímé demokracie - Strany práce (0,39 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 15 303 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (0,15 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 794 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Dobrá volba 2016 (0 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 179 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
JAUNER Československo 2018 (0 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 85 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201121 mandátů
32,72 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Tomáš Macura, MBA

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

54let, primátor města Ostravy, Slezská Ostrava
26 389
2.
Ing. Hana Tichánková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

50let, místostarostka městského obvodu Ostrava-Jih, Hrabůvka
23 854
3.
Mgr. Zuzana Bajgarová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

34let, místostarostka městského obvodu Poruba, Poruba
24 004
4.
Mgr. Kateřina Šebestová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

39let, náměstkyně primátora města Ostravy, Moravská Ostrava
24 012
5.
Mgr. Radim Babinec

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

44let, právník, náměstek primátora města Ostravy, Muglinov
23 834
6.
Jiří Vávra

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

61let, jednatel společnosti, Mariánské Hory
23 484
7.
Markéta Langrová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

36let, radní městského obvodu Ostrava-Jih, Zábřeh
23 582
8.
Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

34let, manažerka marketingu, Poruba
23 557
9.
Petr Veselka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

55let, OSVČ, Moravská Ostrava
23 471
10.
Margareta Michopulu

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

46let, vedoucí reklamačního oddělení, Vítkovice
23 432
11.
RNDr. Jan Veřmiřovský, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

38let, ředitel školy, Lhotka
23 686
12.
Richard Vereš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

23let, projektový manažer, Muglinov
23 367
13.
Bc. Martin Bednář

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

43let, starosta městského obvodu Ostrava-Jih, Zábřeh
23 623
14.
Eliška Konieczná

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 14

59let, jednatelka společnosti, Poruba
23 360
15.
Mgr. Marcela Mrózková Heříková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 15

58let, OSVČ novinářka, Moravská Ostrava
23 521
16.
Josef Videcký

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 16

46let, ekonom, Mariánské Hory
23 378
17.
Ing. Karel Malík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 17

37let, vedoucí odboru, projektový manažer, Bělský Les
23 362
18.
prof. Ing. Robert Čep, Ph.D.

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 18

41let, proděkan VŠB, Poruba
23 575
19.
MUDr. Bc. Ondřej Němeček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 19

46let, zástupce primáře, Moravská Ostrava
23 438
20.
Dagmar Macháčková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 20

52let, podnikatelka, Kunčičky
23 282
21.
Ing. Otakar Šimík

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 21

38let, OSVČ, Bělský Les
23 284
Ostravak7 mandátů
11,49 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
JUDr. Lukáš Semerák

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 1

46let, právník, radní pro dopravu, Moravská Ostrava
9 523
2.
Ing. Leopold Sulovský

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 8

64let, horolezec, Moravská Ostrava
9 470
3.
Vladimír Polák

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 9

41let, herec, Moravská Ostrava
9 255
4.
doc. Ing. Iveta Vozňáková, Ph.D.

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 2

53let, náměstkyně primátora, Slezská Ostrava
9 174
5.
Mgr. Michal Mariánek

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 3

43let, náměstek primátora, Petřkovice
8 912
6.
Mgr. Petr Mika

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 4

47let, ředitel Centra pro volný čas a pomoc mládeži, Heřmanice
8 797
7.
MUDr. Tomáš Málek

kandidátní listina: Ostravak
pořadí na kandidátce: 5

50let, lékař, Petřkovice
8 626
Občanská demokratická strana6 mandátů
9,73 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Zdeněk Nytra

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

57let, senátor Parlamentu České republiky, Moravská Ostrava
7 851
2.
Ing. Martin Štěpánek, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

43let, jednatel společnosti, Hrabůvka
7 303
3.
Ing. Vladimír Cigánek

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

63let, náměstek primátora, Slezská Ostrava
7 249
4.
Ing. Miroslav Svozil

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

61let, systémový inženýr, konzultant průmyslových firem, Moravská Ostrava
7 169
5.
Ing. Michaela Roubíčková, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

47let, vysokoškolský pedagog, Výškovice
7 355
6.
Ing. František Kolařík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

56let, OSVČ, Poruba
7 090
Komunistická strana Čech a Moravy6 mandátů
8,96 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Martin Juroška, Ph.D.

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

42let, starosta obvodu, Michálkovice
7 027
2.
JUDr. Josef Babka

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

62let, vedoucí odboru, Moravská Ostrava
7 014
3.
Mgr. Lucie Foldynová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

39let, projektová manažerka, Dubina
6 658
4.
Ing. Zbyněk Šebesta

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 4

65let, důchodce, Poruba
6 517
5.
Ing. Vít Macháček

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 5

46let, místostarosta obvodu, Moravská Ostrava
6 611
6.
Yveta Sekeráková

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 6

53let, technik, Mariánské Hory
6 472
Česká pirátská strana5 mandátů
8,95 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. David Witosz

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

37let, inženýrský geodet, Moravská Ostrava
7 136
2.
Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D.

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

35let, vysokoškolská pedagožka, Poruba
7 028
3.
Ing. Rostislav Řeha

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

45let, informatik - databázový specialista, Moravská Ostrava
6 932
4.
Ing. Petr Kopečný

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

34let, automatizační inženýr, Dubina
6 729
5.
Veronika Murzynová

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 5

32let, projektová manažerka, Poruba
6 653
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)4 mandáty
6,77 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Václav Kubín

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

45let, jednatel společnosti, Poruba
5 201
2.
Ing. Tomáš Raždík

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 2

36let, projektant, Výškovice
5 088
3.
Ing. Hana Dydowiczová

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 3

50let, účetní, Poruba
5 013
4.
Čestmír Koller

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 4

57let, živnostník, Polanka nad Odrou
4 971
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti3 mandáty
5,83 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D.

kandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 1

63let, náměstek primátora Statutárního města Ostravy, Mariánské Hory
5 366
2.
Mgr. Ilja Racek, Ph.D.

kandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 5

68let, ředitel divadla, Moravská Ostrava
4 909
3.
Mgr. Michal Hořínek

kandidátní listina: KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 4

41let, právník, místostarosta Staré Bělé, Stará Bělá
4 554
Česká strana sociálně demokratická3 mandáty
5,53 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. et Ing. Jiří Srba, MBA

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

40let, ekonom, systémový analytik, Hrabůvka
4 420
2.
Ing. Jana Vajdíková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 3

48let, dopravní inženýrka, Moravská Ostrava
4 325
3.
Libor Grygar

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

53let, revizní technik, OSVČ, Moravská Ostrava
4 228

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
15+621
Ostravak
10-37
Občanská demokratická strana
4+26
Komunistická strana Čech a Moravy
10-46
Česká pirátská strana
0+55
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+44
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
0+33
Česká strana sociálně demokratická
12-93
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA
000
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
000
NEZÁVISLÍ
000
Koalice Dělnické strany sociální spravedlnosti a Strany státu přímé demokracie - Strany práce
000
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA
000
Dobrá volba 2016
000
JAUNER Československo 2018
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
4-40
Zvolte obec Účast
Čavisov 50,48 %
Dolní Lhota 63,45 %
Horní Lhota 60,23 %
Hošťálkovice 58,06 %
Hrabová 48,05 %
Klimkovice 51,48 %
Krásné Pole 53,45 %
Lhotka 57,75 %
Mariánské Hory a Hulváky 33,81 %
Martinov 56,44 %
Michálkovice 39,77 %
Moravská Ostrava a Přívoz 30,55 %
Nová Bělá 60,24 %
Nová Ves 39,38 %
Olbramice 58,02 %
Ostrava 33,86 %
Ostrava-Jih 28,72 %
Petřkovice 49,92 %
Plesná 65,72 %
Polanka nad Odrou 52,07 %
Poruba 31,73 %
Proskovice 58,05 %
Pustkovec 58,92 %
Radvanice a Bartovice 45,09 %
Slezská Ostrava 34,73 %
Stará Bělá 52,76 %
Stará Ves nad Ondřejnicí 54,05 %
Svinov 51,93 %
Šenov 48,09 %
Třebovice 56,68 %
Václavovice 58,96 %
Velká Polom 66,69 %
Vítkovice 29,67 %
Vratimov 41,84 %
Vřesina 56,92 %
Zbyslavice 72,11 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz