iDNES.cz / Volby

  • Úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Výsledky pro zastupitelstvo města Přerov Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
38,95 %
volební účast

Celkem se volí 35 zastupitelů

Legenda

10ANO

6ODS

4NV+Piráti+Změna

4SPOZ+NK

4KSČM

3SPD

2STAN

2KDU-ČSL+TOP 09

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (24,34 % hlasů)
obhajuje 9 mandátů, strana získala 106 789 hlasů (obsadili 10 mandátů)
10
Občanská demokratická strana (15,2 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 66 720 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna (11,47 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 50 347 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Za prosperitu Přerova a jeho místních částí (10,81 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 47 429 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Komunistická strana Čech a Moravy (9,33 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 40 952 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (7,16 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 31 409 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (6,28 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 27 578 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
KDU-ČSL a TOP09 (5,9 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 25 870 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Česká strana sociálně demokratická (4,2 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 18 416 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
OK Přerov (2,93 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 12 836 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
PŘEROV 2018 - sdružení nezávislých kandidátů a Strany soukromníků České republiky (2,36 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 359 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
JAUNER Československo 2018 (0,02 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 102 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201110 mandátů
24,34 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Petr Měřínský

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

48let, náměstek primátora, Přerov I - Město
3 492
2.
Ing. Petr Vrána

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

43let, poslanec PSP ČR, Přerov I - Město
3 429
3.
Ing. Hana Mazochová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

62let, ekonomka, Přerov VIII - Henčlov
3 294
4.
Ing. Tomáš Navrátil

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

36let, náměstek primátora, Přerov I - Město
3 322
5.
Ing. Milan Passinger

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

26let, manažer, Přerov I - Město
3 221
6.
Ing. Bohumír Střelec

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

57let, jednatel společnosti, Přerov VII - Čekyně
3 318
7.
Mgr. Lada Galová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

45let, vedoucí galerie, Přerov I - Město
3 309
8.
JUDr. Vladimír Lichnovský

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

33let, právník, Přerov II - Předmostí
3 253
9.
Pavel Košutek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

63let, náměstek primátora, Přerov II - Předmostí
3 328
10.
Petr Turanec

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

48let, řidič, Přerov I - Město
3 134
Občanská demokratická strana6 mandátů
15,2 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Michal Zácha

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

40let, živnostník, předseda kontrolního výboru města, Přerov I - Město
3 067
2.
Mgr. Petr Kouba

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

46let, středoškolský učitel, zastupitel města, Přerov I - Město
2 354
3.
Mgr. Jakub Navařík, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 8

32let, vědec, angažovaný občan, sokol a loutkář, Přerov I - Město
2 349
4.
Marek Dostál

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

51let, jednatel společnosti, zastupitel města, Přerov I - Město
2 326
5.
MUDr. Mgr. Tomáš Kocourek, MBA

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 12

40let, primář operačních sálů, lékař záchranné služby, Přerov I - Město
2 255
6.
Mgr. Jaroslav Hýzl

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 15

49let, triatlonista, ironman, vedoucí plavecké školy, Přerov I - Město
2 140
Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna4 mandáty
11,47 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. arch. Jan Horký

kandidátní listina: Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna
pořadí na kandidátce: 1

34let, architekt, Přerov I - Město
2 063
2.
Mgr. Zdeněk Schenk, Ph.D.

kandidátní listina: Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna
pořadí na kandidátce: 7

38let, archeolog, Přerov I - Město
1 980
3.
Mgr. Helena Netopilová

kandidátní listina: Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna
pořadí na kandidátce: 3

60let, učitelka, Přerov II - Předmostí
1 725
4.
Pavel Ondrůj

kandidátní listina: Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna
pořadí na kandidátce: 5

46let, vedoucí programového oddělení Městského domu, Přerov I - Město
1 718
Za prosperitu Přerova a jeho místních částí4 mandáty
10,81 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Radek Pospíšilík

kandidátní listina: Za prosperitu Přerova a jeho místních částí
pořadí na kandidátce: 1

49let, jednatel společnosti, Přerov X - Popovice
1 987
2.
Mgr. Bc. Věra Václavíčková

kandidátní listina: Za prosperitu Přerova a jeho místních částí
pořadí na kandidátce: 2

44let, ředitelka ZŠ v Předmostí, Přerov I - Město
1 862
3.
MUDr. Libor Slováček

kandidátní listina: Za prosperitu Přerova a jeho místních částí
pořadí na kandidátce: 6

41let, primář dětského oddělení, Přerov IX - Lýsky
1 640
4.
Ing. František Jan Hrabina

kandidátní listina: Za prosperitu Přerova a jeho místních částí
pořadí na kandidátce: 3

57let, projektová a inženýrská činnost ve stavebnictví, Přerov I - Město
1 594
Komunistická strana Čech a Moravy4 mandáty
9,33 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ludmila Tomaníková

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 8

73let, ekonom, Přerov I - Město
1 661
2.
RSDr. Josef Nekl

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

65let, předseda okresního výboru KSČM, Přerov I - Město
1 619
3.
Ing. Michal Symerský

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

42let, předseda Reg. rady regionu soudržnosti stř. Morava, Přerov I - Město
1 481
4.
Mgr. Věra Vránová, Ph.D.

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

64let, SŠ, VŠ pedagog, Přerov I - Město
1 345
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)3 mandáty
7,16 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jiří Kafka

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

74let, živnostník, Přerov I - Město
1 041
2.
Ing. Pavel Galeta

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 3

53let, pedagog, Přerov II - Předmostí
1 024
3.
Vladimír Pospíšil

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 2

53let, elektromontážní pracovník, Přerov XI - Vinary
1 019
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ2 mandáty
6,28 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Antonín Prachař

kandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 1

55let, exministr dopravy, podnikatel, Přerov I - Město
1 686
2.
MUDr. Martin Trhlík

kandidátní listina: STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 5

50let, lékař specialista, Přerov I - Město
1 097
KDU-ČSL a TOP092 mandáty
5,9 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Tomáš Dostal

kandidátní listina: KDU-ČSL a TOP09
pořadí na kandidátce: 1

47let, středoškolský učitel, technik, Přerov II - Předmostí
1 221
2.
PhDr. Jiří Lapáček

kandidátní listina: KDU-ČSL a TOP09
pořadí na kandidátce: 6

58let, historik, Přerov I - Město
1 021

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
9+110
Občanská demokratická strana
3+36
Společně pro Přerov a Piráti-koalice politických stran České pirátské strany, Nezávislé volby a politického hnutí Změna
0+44
Za prosperitu Přerova a jeho místních částí
2+24
Komunistická strana Čech a Moravy
5-14
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+33
STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ
0+22
KDU-ČSL a TOP09
0+22
Česká strana sociálně demokratická
4-40
OK Přerov
000
PŘEROV 2018 - sdružení nezávislých kandidátů a Strany soukromníků České republiky
000
JAUNER Československo 2018
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
2-20
NEZÁVISLÍ
2-20
Koalice Zelení, NV, Piráti a Změna
8-80
Zvolte obec Účast
Bělotín 46,69 %
Beňov 68,12 %
Bezuchov 80,77 %
Bohuslávky 64,64 %
Bochoř 54,66 %
Brodek u Přerova 49,69 %
Buk 42,54 %
Býškovice 81,62 %
Císařov 46,72 %
Citov 42,76 %
Čechy 58,36 %
Čelechovice 66,30 %
Černotín 64,24 %
Dobrčice 74,73 %
Dolní Nětčice 58,57 %
Dolní Těšice 78,85 %
Dolní Újezd 57,53 %
Domaželice 62,25 %
Dřevohostice 50,44 %
Grymov 69,63 %
Hlinsko 52,13 %
Horní Moštěnice 56,13 %
Horní Nětčice 56,11 %
Horní Těšice 75,97 %
Horní Újezd 75,64 %
Hrabůvka 69,39 %
Hradčany 78,48 %
Hranice 38,44 %
Hustopeče nad Bečvou 56,09 %
Jezernice 51,64 %
Jindřichov 76,74 %
Kladníky 44,83 %
Klokočí 69,52 %
Kojetín 38,01 %
Kokory 62,58 %
Křenovice 63,28 %
Křtomil 56,63 %
Lazníčky 58,86 %
Lazníky 58,99 %
Lhota 50,74 %
Lhotka 56,25 %
Lipník nad Bečvou 38,26 %
Lipová 80,52 %
Líšná 47,37 %
Lobodice 56,00 %
Luboměř pod Strážnou 80,61 %
Malhotice 75,66 %
Měrovice nad Hanou 42,32 %
Milenov 55,59 %
Milotice nad Bečvou 76,26 %
Nahošovice 71,22 %
Nelešovice 63,29 %
Oldřichov 65,93 %
Olšovec 68,39 %
Opatovice 62,06 %
Oplocany 63,28 %
Oprostovice 78,57 %
Osek nad Bečvou 59,60 %
Paršovice 66,46 %
Partutovice 72,22 %
Pavlovice u Přerova 45,81 %
Podolí 60,59 %
Polkovice 56,33 %
Polom 43,66 %
Potštát 40,49 %
Prosenice 64,50 %
Provodovice 60,00 %
Přerov 38,95 %
Přestavlky 64,29 %
Radíkov 85,16 %
Radkova Lhota 65,17 %
Radkovy 71,31 %
Radotín 60,00 %
Radslavice 51,94 %
Radvanice 56,56 %
Rakov 68,58 %
Rokytnice 56,65 %
Rouské 67,79 %
Říkovice 60,15 %
Skalička 74,88 %
Soběchleby 46,00 %
Sobíšky 62,96 %
Stará Ves 69,20 %
Stříbrnice 47,06 %
Střítež nad Ludinou 63,96 %
Sušice 62,32 %
Šišma 54,30 %
Špičky 70,00 %
Teplice nad Bečvou 73,70 %
Tovačov 51,11 %
Troubky 58,02 %
Tučín 64,71 %
Turovice 36,92 %
Týn nad Bečvou 61,34 %
Uhřičice 52,68 %
Ústí 61,92 %
Veselíčko 61,98 %
Věžky 37,16 %
Vlkoš 70,94 %
Všechovice 65,09 %
Výkleky 65,37 %
Zábeštní Lhota 61,43 %
Zámrsky 60,53 %
Žákovice 73,63 %
Želatovice 62,25 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz