iDNES.cz / Volby

  • Sobota 20. října 2018 Vendelín

Výsledky pro obec Šumperk Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
38,28 %
volební účast

Celkem se volí 27 zastupitelů

Legenda

6ANO

4TOP 09, STAN

4

3

3KDU-ČSL+NK

2SPD

2ODS

2KSČM

1ČSSD

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (18,73 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 37 739 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
ŠUMPERÁCI (12,77 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 25 737 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ (11,02 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 22 205 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
NEZÁVISLÁ VOLBA (8,59 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 17 317 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti (8,37 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 16 869 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (7,18 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 14 457 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Občanská demokratická strana (6,79 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 13 688 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Komunistická strana Čech a Moravy (6,59 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 13 284 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Česká strana sociálně demokratická (5,48 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 11 046 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
Česká pirátská strana (4,59 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 9 238 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ROZUMNÍ (2,99 % hlasů)
obhajuje 1 mandát, strana získala 6 018 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
REALISTÉ (2,8 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 647 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Nestraníci (2,6 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 5 234 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Svobodní a Soukromníci (1,45 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 2 930 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
SDRUŽENÍ PRO REPUBLIKU - REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA (0,04 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 72 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 20116 mandátů
18,73 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Martin Janíček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

45let, podnikatel, Šumperk
1 643
2.
MUDr. Radan Volnohradský

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

59let, lékař, Šumperk
1 640
3.
Mgr. Jana Rybová Kunčarová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

37let, právník, Šumperk
1 599
4.
Ing. Jakub Jirgl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

33let, OSVČ, Šumperk
1 593
5.
Martin Hoždora

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

40let, podnikatel, Šumperk
1 569
6.
František Porteš

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

57let, OSVČ, Šumperk
1 476
ŠUMPERÁCI4 mandáty
12,77 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Ondřej Polák

kandidátní listina: ŠUMPERÁCI
pořadí na kandidátce: 1

40let, novinář, hudebník, zastupitel města, Šumperk
1 488
2.
MUDr. Vít Rozehnal

kandidátní listina: ŠUMPERÁCI
pořadí na kandidátce: 5

57let, dětský lékař, sbormistr, Šumperk
1 461
3.
Radovan Auer

kandidátní listina: ŠUMPERÁCI
pořadí na kandidátce: 2

43let, ředitel veletrhu Svět knihy, Šumperk
1 196
4.
MgA. Kamil Navrátil

kandidátní listina: ŠUMPERÁCI
pořadí na kandidátce: 8

40let, ředitel Kina Oko, Šumperk
1 149
Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ4 mandáty
11,02 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková

kandidátní listina: Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 2

35let, zast. města, ambasad. rek.státu, mal. dět. pokojů, Šumperk
1 199
2.
Ing. Petr Blažek

kandidátní listina: Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 3

51let, zast. města, staveb. technik, jednatel společnosti, Šumperk
1 155
3.
MUDr. Jiří Berka

kandidátní listina: Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 1

37let, lékař, Šumperk
1 151
4.
Ing. Jiří Vozda

kandidátní listina: Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ
pořadí na kandidátce: 4

56let, zastupitel města, geodet, jednatel společnosti, Šumperk
1 125
NEZÁVISLÁ VOLBA3 mandáty
8,59 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Bc. Zdeněk Brož

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 3

61let, starosta, senátor, Šumperk
1 146
2.
Mgr. Martin Kuchtík

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 1

29let, zástupce ředitele SVČ Doris, Šumperk
942
3.
Květoslav Vykydal

kandidátní listina: NEZÁVISLÁ VOLBA
pořadí na kandidátce: 2

82let, středoškolský učitel, trenér, Šumperk
916
PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti3 mandáty
8,37 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Tomáš Spurný

kandidátní listina: PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 1

57let, místostarosta města Šumperka, Šumperk
1 454
2.
doc. JUDr. Michael Kohajda, Ph.D.

kandidátní listina: PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 2

37let, docent Právnické fakulty Univerzity Karlovy, Šumperk
1 068
3.
Dušan Ščambura

kandidátní listina: PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
pořadí na kandidátce: 4

51let, invalidní masér, sportovní reprezentant, Šumperk
1 010
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)2 mandáty
7,18 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jaroslav Horák

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 1

66let, soudní znalec, Šumperk
807
2.
Jaroslav Horák

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 6

41let, fotbalový trenér dětí a mládeže, Šumperk
659
Občanská demokratická strana2 mandáty
6,79 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Tomáš Potěšil

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

45let, advokát, jednatel Divadla Šumperk, Šumperk
714
2.
Ing. Roman Macek

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

56let, stavební inženýr, Šumperk
703
Komunistická strana Čech a Moravy2 mandáty
6,59 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Alena Hlavešová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

68let, advokát, Šumperk
582
2.
JUDr. Ivana Jordová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 10

58let, advokát, Šumperk
578
Česká strana sociálně demokratická1 mandát
5,48 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Irena Jonová

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

53let, ředitelka SŠŽTS Šumperk, Šumperk
760

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
4+26
ŠUMPERÁCI
0+44
Sdružení PRO-REGION a NEZÁVISLÍ
0+44
NEZÁVISLÁ VOLBA
5-23
PRO ŠUMPERK - KDU-ČSL a nezávislí kandidáti
303
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+22
Občanská demokratická strana
202
Komunistická strana Čech a Moravy
4-22
Česká strana sociálně demokratická
5-41
Česká pirátská strana
000
ROZUMNÍ
1-10
REALISTÉ
000
Nestraníci
000
Svobodní a Soukromníci
000
SDRUŽENÍ PRO REPUBLIKU - REPUBLIKÁNSKÁ STRANA ČECH, MORAVY A SLEZSKA
000
Sdružení Piráti, NK
2-20
TOP 09
1-10
Zvolte obec Účast
Bludov 51,45 %
Bohdíkov 55,82 %
Bohuslavice 54,85 %
Bohutín 47,17 %
Branná 69,60 %
Bratrušov 48,73 %
Brníčko 57,82 %
Bušín 74,62 %
Dlouhomilov 54,08 %
Dolní Studénky 55,18 %
Drozdov 75,56 %
Dubicko 63,81 %
Hanušovice 47,40 %
Horní Studénky 63,29 %
Hoštejn 64,09 %
Hraběšice 61,79 %
Hrabišín 30,94 %
Hrabová 68,75 %
Hynčina 36,08 %
Chromeč 61,52 %
Jakubovice 66,87 %
Janoušov 94,29 %
Jedlí 55,99 %
Jestřebí 60,19 %
Jindřichov 51,56 %
Kamenná 63,80 %
Klopina 58,22 %
Kolšov 62,94 %
Kopřivná 41,74 %
Kosov 60,00 %
Krchleby 43,62 %
Lesnice 70,97 %
Leština 52,75 %
Libina 45,67 %
Líšnice 77,59 %
Loštice 54,18 %
Loučná nad Desnou 52,97 %
Lukavice 54,92 %
Malá Morava 57,91 %
Maletín 61,64 %
Mírov 66,35 %
Mohelnice 43,78 %
Moravičany 53,21 %
Nemile 66,42 %
Nový Malín 56,27 %
Olšany 56,38 %
Oskava 35,79 %
Palonín 73,55 %
Pavlov 63,51 %
Petrov nad Desnou 47,21 %
Písařov 54,70 %
Police 62,50 %
Postřelmov 49,76 %
Postřelmůvek 61,54 %
Rájec 66,75 %
Rapotín 46,29 %
Rejchartice 67,95 %
Rohle 62,85 %
Rovensko 59,04 %
Ruda nad Moravou 52,02 %
Sobotín 54,22 %
Staré Město 44,78 %
Stavenice 74,78 %
Sudkov 56,77 %
Svébohov 74,64 %
Šléglov 48,48 %
Štíty 54,02 %
Šumperk 38,28 %
Třeština 58,97 %
Úsov 60,25 %
Velké Losiny 46,99 %
Vernířovice 71,52 %
Vikantice 77,05 %
Vikýřovice 48,53 %
Vyšehoří 68,59 %
Zábřeh 42,19 %
Zborov 75,71 %
Zvole 58,31 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz