Výsledky pro městskou část Ostrava-Jih Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)
100,00 %
okrsků sečteno |
|
28,72 %
volební účast |
|
Celkem se volí 45 zastupitelů
Legenda
17ANO
6Ostravak
5KSČM
5Piráti
4LEČO+ZpL+SPOZ
4ODS
4SPD
Počet zvolených zastupitelů v obci
ANO 2011 (31,91 % hlasů)obhajuje 12 mandátů, strana získala 309 044 hlasů (obsadili 17 mandátů) | |
17 | |
Ostravak (12,06 % hlasů)obhajuje 8 mandátů, strana získala 116 768 hlasů (obsadili 6 mandátů) | |
6 | |
Komunistická strana Čech a Moravy (10,25 % hlasů)obhajuje 8 mandátů, strana získala 99 290 hlasů (obsadili 5 mandátů) | |
5 | |
Česká pirátská strana (9,68 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 93 701 hlasů (obsadili 5 mandátů) | |
5 | |
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA (8,78 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 85 048 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
Občanská demokratická strana (8,76 % hlasů)obhajuje 3 mandáty, strana získala 84 825 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (7,38 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 71 471 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
Česká strana sociálně demokratická (4,9 % hlasů)obhajuje 11 mandátů, strana získala 47 462 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti (4,14 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 40 130 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
NEZÁVISLÍ (1,56 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 15 085 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA (0,38 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 3 689 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Dělnická strana sociální spravedlnosti a Strana státu přímé demokracie - Strana práce (0,18 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 782 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Dobrá volba 2016 (0,01 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 97 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 |
ANO 2011 | 17 mandátů 31,91 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Bc. Martin Bednářkandidátní listina: ANO 2011 | 7 346 |
2. | Ing. Hana Tichánkovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 138 |
3. | Markéta Langrovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 074 |
4. | Ing. Otakar Šimíkkandidátní listina: ANO 2011 | 7 060 |
5. | Ing. Karel Malíkkandidátní listina: ANO 2011 | 7 043 |
6. | Mgr. Michaela Sudová, LL.B.kandidátní listina: ANO 2011 | 7 031 |
7. | Radka Klímkovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 017 |
8. | Bc. Jana Hellerovákandidátní listina: ANO 2011 | 7 008 |
9. | Tomáš Gemelakandidátní listina: ANO 2011 | 6 989 |
10. | Mgr. Ondřej Sýkorakandidátní listina: ANO 2011 | 6 971 |
11. | Ing. Jaroslav Nahodilkandidátní listina: ANO 2011 | 6 959 |
12. | Jaroslav Musialkandidátní listina: ANO 2011 | 6 849 |
13. | Jan Vavroškandidátní listina: ANO 2011 | 6 993 |
14. | Ing. Lenka Holkovákandidátní listina: ANO 2011 | 6 992 |
15. | Ing. Vlasta Gazdovákandidátní listina: ANO 2011 | 6 937 |
16. | Dagmar Holaňovákandidátní listina: ANO 2011 | 6 938 |
17. | Ing. Martina Vavříkovákandidátní listina: ANO 2011 | 6 897 |
Ostravak | 6 mandátů 12,06 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Bc. Zdeněk Hűbner, MBAkandidátní listina: Ostravak | 2 907 |
2. | Ing. Břetislav Rigerkandidátní listina: Ostravak | 2 880 |
3. | Mgr. Dagmar Hrabovskákandidátní listina: Ostravak | 2 752 |
4. | Bc. Petr Smoleňkandidátní listina: Ostravak | 2 793 |
5. | Stanislav Odstrčilkandidátní listina: Ostravak | 2 759 |
6. | Mgr. Hana Štanglerovákandidátní listina: Ostravak | 2 749 |
Komunistická strana Čech a Moravy | 5 mandátů 10,25 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Lucie Foldynovákandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 453 |
2. | Ing. et Ing. Leo Luzarkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 463 |
3. | Jan Garakandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 397 |
4. | Petr Jakubekkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 363 |
5. | Josef Graňákkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 328 |
Česká pirátská strana | 5 mandátů 9,68 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Bc. Pavlína Nováčkovákandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 294 |
2. | Ing. Petr Kopečnýkandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 268 |
3. | Gabriela Macečkovákandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 181 |
4. | Ing. Michal Breškoveckandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 239 |
5. | Radim Stachkandidátní listina: Česká pirátská strana | 2 183 |
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 4 mandáty 8,78 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Marek Pabjan, MBAkandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 2 321 |
2. | Bc. Eliška Ulehlovákandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 2 123 |
3. | Mgr. Libuše Přikrylovákandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 2 114 |
4. | Dalibor Moukakandidátní listina: LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 2 017 |
Občanská demokratická strana | 4 mandáty 8,76 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | PaedDr. Ivona Klímovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 2 118 |
2. | Mgr. Jan Dohnalkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 2 033 |
3. | Mgr. Radim Ivankandidátní listina: Občanská demokratická strana | 1 983 |
4. | Ing. Martin Štěpánek, Ph.D.kandidátní listina: Občanská demokratická strana | 2 042 |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 4 mandáty 7,38 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Tomáš Raždíkkandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 1 729 |
2. | Irena Bláhovákandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 1 694 |
3. | František Janečekkandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 1 674 |
4. | Ing. Marek Vysockýkandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 1 679 |
Úspěšnost stran
Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.
strana | 2014 | +/- | celkem 2018 | trend |
---|---|---|---|---|
ANO 2011 | 12 | +5 | 17 | |
Ostravak | 8 | -2 | 6 | |
Komunistická strana Čech a Moravy | 8 | -3 | 5 | |
Česká pirátská strana | 0 | +5 | 5 | |
LEČO - LEPŠÍ A ČISTÁ OSTRAVA | 0 | +4 | 4 | |
Občanská demokratická strana | 3 | +1 | 4 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 0 | +4 | 4 | |
Česká strana sociálně demokratická | 11 | -11 | 0 | |
KDU-ČSL a nezávislí kandidáti | 0 | 0 | 0 | |
NEZÁVISLÍ | 0 | 0 | 0 | |
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA | 0 | 0 | 0 | |
Dělnická strana sociální spravedlnosti a Strana státu přímé demokracie - Strana práce | 0 | 0 | 0 | |
Dobrá volba 2016 | 0 | 0 | 0 | |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová | 3 | -3 | 0 |
Zvolte obec | Účast |
---|---|
Čavisov | 50,48 % |
Dolní Lhota | 63,45 % |
Horní Lhota | 60,23 % |
Hošťálkovice | 58,06 % |
Hrabová | 48,05 % |
Klimkovice | 51,48 % |
Krásné Pole | 53,45 % |
Lhotka | 57,75 % |
Mariánské Hory a Hulváky | 33,81 % |
Martinov | 56,44 % |
Michálkovice | 39,77 % |
Moravská Ostrava a Přívoz | 30,55 % |
Nová Bělá | 60,24 % |
Nová Ves | 39,38 % |
Olbramice | 58,02 % |
Ostrava | 33,86 % |
Ostrava-Jih | 28,72 % |
Petřkovice | 49,92 % |
Plesná | 65,72 % |
Polanka nad Odrou | 52,07 % |
Poruba | 31,73 % |
Proskovice | 58,05 % |
Pustkovec | 58,92 % |
Radvanice a Bartovice | 45,09 % |
Slezská Ostrava | 34,73 % |
Stará Bělá | 52,76 % |
Stará Ves nad Ondřejnicí | 54,05 % |
Svinov | 51,93 % |
Šenov | 48,09 % |
Třebovice | 56,68 % |
Václavovice | 58,96 % |
Velká Polom | 66,69 % |
Vítkovice | 29,67 % |
Vratimov | 41,84 % |
Vřesina | 56,92 % |
Zbyslavice | 72,11 % |