iDNES.cz / Volby

  • Pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Výsledky pro zastupitelstvo města Plzeň Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
39,46 %
volební účast

Celkem se volí 47 zastupitelů

Legenda

13ANO

13ODS

7Piráti

4TOP 09

4KDU-ČSL+NK

3ČSSD

3KSČM

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (22,2 % hlasů)
obhajuje 10 mandátů, strana získala 488 324 hlasů (obsadili 13 mandátů)
13
Občanská demokratická strana (22,11 % hlasů)
obhajuje 10 mandátů, strana získala 486 401 hlasů (obsadili 13 mandátů)
13
Česká pirátská strana (11,69 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 257 260 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
TOP 09 (6,83 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 150 150 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ (6,56 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 144 203 hlasů (obsadili 4 mandáty)
4
Česká strana sociálně demokratická (6,41 % hlasů)
obhajuje 10 mandátů, strana získala 141 073 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Komunistická strana Čech a Moravy (5,64 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 124 055 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (4,95 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 108 882 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
PRO PLZEŇ (4,79 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 105 272 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
PATRIOTI A STAROSTOVÉ S PODPOROU SVOBODNÝCH (3,65 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 80 381 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
NOVÁ PLZEŇ s Jiřím Strobachem (2,75 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 60 597 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ (0,88 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 19 337 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (0,61 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 13 486 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Česká Plzeň - Naše Šance (0,48 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 589 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana soukromníků České republiky (0,39 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 8 549 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti - sdružení DSZ a NK (0,06 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 328 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 201113 mandátů
22,2 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Roman Zarzycký

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

41let, předseda kontrolního výboru ZMP, Plzeň 1
10 963
2.
Mgr. et Mgr. Lucie Kantorová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

32let, učitelka, Plzeň 4
10 782
3.
PhDr. Ivana Mádlová, Ph.D., MBA

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

52let, 1. místostarostka, Plzeň 1
10 873
4.
Ing. Vlastimil Gola

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

61let, podnikatel, Plzeň 3
10 619
5.
Petr Fišer

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

45let, technický manažer, Plzeň 2-Slovany
10 687
6.
Michal Hausner

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

37let, jednatel společnosti, Plzeň 6-Litice
10 614
7.
Mgr. Eliška Bartáková

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

61let, jednatelka společnosti, Plzeň 8-Černice
10 587
8.
Ing. Jindřich Blažek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 8

32let, projektový manažer, Plzeň 2-Slovany
10 619
9.
MUDr. Kamal Farhan

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 9

49let, poslanec PS PČR, Plzeň 3
10 598
10.
Mgr. David Procházka

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 10

43let, ředitel, místostarosta, Plzeň 3
10 670
11.
Ing. Jiří Šrámek

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 11

55let, OSVČ, Plzeň 1
10 577
12.
Ing. Mgr. Milan Braun

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 12

32let, obchodní manažer, Plzeň 3
10 532
13.
Bc. Petr Šustáček

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 13

39let, obchodní manažer, Plzeň 4
10 540
Občanská demokratická strana13 mandátů
22,11 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Martin Baxa

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

43let, učitel, 1. náměstek primátora, Plzeň 3
12 786
2.
Ing. Lumír Aschenbrenner

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 11

58let, starosta MO Plzeň 2 Slovany, senátor, Plzeň 2-Slovany
11 513
3.
Ing. Jiří Šneberger

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 4

58let, bývalý primátor města Plzně, Plzeň 3
11 470
4.
Mgr. Pavel Šindelář

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

37let, náměstek primátora, Plzeň 3
10 925
5.
Bc. David Šlouf, MBA

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 3

45let, radní města Plzně, jednatel společnosti, Plzeň 2-Slovany
10 748
6.
doc. PaedDr. Ilona Mauritzová, Ph.D.

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 5

58let, děkanka FZS ZČU v Plzni, Plzeň 3
11 069
7.
Helena Matoušová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

58let, radní města Plzně, Plzeň 4
10 547
8.
Eva Trůková

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 7

45let, manager prodeje, Plzeň 2-Slovany
10 474
9.
Mgr. Lukáš Hegner

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 8

36let, advokát, Plzeň 4
10 513
10.
MUDr. Ing. Veronika Jilichová Nová

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 9

41let, dětská lékařka, Plzeň 3
10 657
11.
Ing. Milan Uhlík

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 10

47let, finanční poradce, Plzeň 3
10 476
12.
Ing. Zdeněk Mádr

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 12

61let, místostarosta MO Plzeň 4, Plzeň 4
10 624
13.
Mgr. Jan Řehula

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 13

44let, trenér, Plzeň 1
10 709
Česká pirátská strana7 mandátů
11,69 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Pavel Bosák

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

48let, grafik, Plzeň 6-Litice
6 208
2.
Mgr. Magdaléna Daňková

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 4

36let, učitelka, Plzeň 1
6 146
3.
Ing. Jiří Rezek, Ph.D.

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

35let, vědecký pracovník, Plzeň 1
6 139
4.
Pavel Šrámek

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 3

27let, podnikatel, student, předs. Místního sdruž. Plzeň, Plzeň 3
5 888
5.
Petr Vileta

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 5

62let, živnostník, Plzeň 2-Slovany
5 716
6.
Mgr. Tomáš Pastirčák

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 6

29let, programátor, Plzeň 4
5 772
7.
Mgr. Daniel Kůs

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 7

44let, právník, provozovatel e-shopu, Plzeň 3
5 728
TOP 094 mandáty
6,83 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Ondřej Ženíšek

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 4

41let, prezident Francouzské aliance, zastupitel města, Plzeň 3
4 056
2.
Mgr. Michal Vozobule

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 1

37let, učitel, zastupitel města Plzně, Plzeň 1
4 019
3.
Ing. arch. Petr Domanický

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 13

45let, historik architektury, Plzeň 2-Slovany
3 666
4.
Ing. et Ing. Miloš Nový

kandidátní listina: TOP 09
pořadí na kandidátce: 10

58let, emeritní děkan FEK ZČU, vysokoškolský pedagog, Plzeň 2-Slovany
3 658
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ4 mandáty
6,56 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Petr Náhlík

kandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ
pořadí na kandidátce: 1

57let, náměstek primátora města Plzně, Plzeň 2-Slovany
4 548
2.
Mgr. Pavel Janouškovec

kandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ
pořadí na kandidátce: 3

59let, ředitel Městská charita Plzeň, Plzeň 2-Slovany
4 000
3.
MUDr. Pavel Boček

kandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ
pořadí na kandidátce: 5

57let, lékař kardiolog, Plzeň 1
3 765
4.
Ing. Jiří Lodr

kandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ
pořadí na kandidátce: 10

57let, ředitel Diecézní charita Plzeň, Plzeň 4
3 634
Česká strana sociálně demokratická3 mandáty
6,41 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Martin Zrzavecký

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

45let, primátor města Plzně, Plzeň 4
4 027
2.
Bc. Eva Herinková

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 5

53let, náměstkyně primátora města Plzně, Plzeň 1
3 467
3.
Ing. Pavel Kotas

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

37let, náměstek primátora města Plzně, Plzeň 3
3 411
Komunistická strana Čech a Moravy3 mandáty
5,64 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Václav Štekl

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 1

42let, učitel, předseda Kontrolního výboru ZPK, Plzeň 2-Slovany
2 943
2.
Monika Magdalena Štefanová

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

49let, regionální ředitelka, Plzeň 1
2 786
3.
František Hlásek

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 3

59let, předseda Kontrolního výboru ZMO Plzeň 4, Plzeň 4
2 792

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
10+313
Občanská demokratická strana
10+313
Česká pirátská strana
0+77
TOP 09
5-14
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ
0+44
Česká strana sociálně demokratická
10-73
Komunistická strana Čech a Moravy
5-23
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
000
PRO PLZEŇ
000
PATRIOTI A STAROSTOVÉ S PODPOROU SVOBODNÝCH
000
NOVÁ PLZEŇ s Jiřím Strobachem
000
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ
000
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)
000
Česká Plzeň - Naše Šance
000
Strana soukromníků České republiky
000
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti - sdružení DSZ a NK
000
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
3-30
Občané patrioti
4-40
Zvolte obec Účast
Dýšina 49,63 %
Chrást 46,01 %
Chválenice 66,78 %
Kyšice 59,30 %
Letkov 70,87 %
Lhůta 73,65 %
Losiná 56,34 %
Mokrouše 57,59 %
Nezbavětice 65,26 %
Nezvěstice 68,66 %
Plzeň 39,46 %
Plzeň 1 36,57 %
Plzeň 10-Lhota 59,42 %
Plzeň 2-Slovany 40,94 %
Plzeň 3 36,20 %
Plzeň 4 42,91 %
Plzeň 5-Křimice 55,53 %
Plzeň 6-Litice 55,65 %
Plzeň 7-Radčice 60,43 %
Plzeň 8-Černice 59,86 %
Plzeň 9-Malesice 58,01 %
Starý Plzenec 50,40 %
Šťáhlavy 55,64 %
Štěnovický Borek 47,27 %
Tymákov 58,94 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz