Výsledky pro zastupitelstvo města Plzeň Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)
100,00 %
okrsků sečteno |
|
39,46 %
volební účast |
|
Celkem se volí 47 zastupitelů
Legenda
13ANO
13ODS
7Piráti
4TOP 09
4KDU-ČSL+NK
3ČSSD
3KSČM
Počet zvolených zastupitelů v obci
ANO 2011 (22,2 % hlasů)obhajuje 10 mandátů, strana získala 488 324 hlasů (obsadili 13 mandátů) | |
13 | |
Občanská demokratická strana (22,11 % hlasů)obhajuje 10 mandátů, strana získala 486 401 hlasů (obsadili 13 mandátů) | |
13 | |
Česká pirátská strana (11,69 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 257 260 hlasů (obsadili 7 mandátů) | |
7 | |
TOP 09 (6,83 % hlasů)obhajuje 5 mandátů, strana získala 150 150 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ (6,56 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 144 203 hlasů (obsadili 4 mandáty) | |
4 | |
Česká strana sociálně demokratická (6,41 % hlasů)obhajuje 10 mandátů, strana získala 141 073 hlasů (obsadili 3 mandáty) | |
3 | |
Komunistická strana Čech a Moravy (5,64 % hlasů)obhajuje 5 mandátů, strana získala 124 055 hlasů (obsadili 3 mandáty) | |
3 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (4,95 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 108 882 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
PRO PLZEŇ (4,79 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 105 272 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
PATRIOTI A STAROSTOVÉ S PODPOROU SVOBODNÝCH (3,65 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 80 381 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
NOVÁ PLZEŇ s Jiřím Strobachem (2,75 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 60 597 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ (0,88 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 19 337 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) (0,61 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 13 486 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Česká Plzeň - Naše Šance (0,48 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 10 589 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Strana soukromníků České republiky (0,39 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 8 549 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 | |
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti - sdružení DSZ a NK (0,06 % hlasů)neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 328 hlasů (obsadili 0 mandátů) | |
0 |
ANO 2011 | 13 mandátů 22,2 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Roman Zarzyckýkandidátní listina: ANO 2011 | 10 963 |
2. | Mgr. et Mgr. Lucie Kantorovákandidátní listina: ANO 2011 | 10 782 |
3. | PhDr. Ivana Mádlová, Ph.D., MBAkandidátní listina: ANO 2011 | 10 873 |
4. | Ing. Vlastimil Golakandidátní listina: ANO 2011 | 10 619 |
5. | Petr Fišerkandidátní listina: ANO 2011 | 10 687 |
6. | Michal Hausnerkandidátní listina: ANO 2011 | 10 614 |
7. | Mgr. Eliška Bartákovákandidátní listina: ANO 2011 | 10 587 |
8. | Ing. Jindřich Blažekkandidátní listina: ANO 2011 | 10 619 |
9. | MUDr. Kamal Farhankandidátní listina: ANO 2011 | 10 598 |
10. | Mgr. David Procházkakandidátní listina: ANO 2011 | 10 670 |
11. | Ing. Jiří Šrámekkandidátní listina: ANO 2011 | 10 577 |
12. | Ing. Mgr. Milan Braunkandidátní listina: ANO 2011 | 10 532 |
13. | Bc. Petr Šustáčekkandidátní listina: ANO 2011 | 10 540 |
Občanská demokratická strana | 13 mandátů 22,11 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Martin Baxakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 12 786 |
2. | Ing. Lumír Aschenbrennerkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 11 513 |
3. | Ing. Jiří Šnebergerkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 11 470 |
4. | Mgr. Pavel Šindelářkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 925 |
5. | Bc. David Šlouf, MBAkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 748 |
6. | doc. PaedDr. Ilona Mauritzová, Ph.D.kandidátní listina: Občanská demokratická strana | 11 069 |
7. | Helena Matoušovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 547 |
8. | Eva Trůkovákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 474 |
9. | Mgr. Lukáš Hegnerkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 513 |
10. | MUDr. Ing. Veronika Jilichová Novákandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 657 |
11. | Ing. Milan Uhlíkkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 476 |
12. | Ing. Zdeněk Mádrkandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 624 |
13. | Mgr. Jan Řehulakandidátní listina: Občanská demokratická strana | 10 709 |
Česká pirátská strana | 7 mandátů 11,69 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Pavel Bosákkandidátní listina: Česká pirátská strana | 6 208 |
2. | Mgr. Magdaléna Daňkovákandidátní listina: Česká pirátská strana | 6 146 |
3. | Ing. Jiří Rezek, Ph.D.kandidátní listina: Česká pirátská strana | 6 139 |
4. | Pavel Šrámekkandidátní listina: Česká pirátská strana | 5 888 |
5. | Petr Viletakandidátní listina: Česká pirátská strana | 5 716 |
6. | Mgr. Tomáš Pastirčákkandidátní listina: Česká pirátská strana | 5 772 |
7. | Mgr. Daniel Kůskandidátní listina: Česká pirátská strana | 5 728 |
TOP 09 | 4 mandáty 6,83 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Mgr. Ondřej Ženíšekkandidátní listina: TOP 09 | 4 056 |
2. | Mgr. Michal Vozobulekandidátní listina: TOP 09 | 4 019 |
3. | Ing. arch. Petr Domanickýkandidátní listina: TOP 09 | 3 666 |
4. | Ing. et Ing. Miloš Novýkandidátní listina: TOP 09 | 3 658 |
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 4 mandáty 6,56 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Petr Náhlíkkandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 4 548 |
2. | Mgr. Pavel Janouškoveckandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 4 000 |
3. | MUDr. Pavel Bočekkandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 3 765 |
4. | Ing. Jiří Lodrkandidátní listina: KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 3 634 |
Česká strana sociálně demokratická | 3 mandáty 6,41 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Martin Zrzaveckýkandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 4 027 |
2. | Bc. Eva Herinkovákandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 3 467 |
3. | Ing. Pavel Kotaskandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická | 3 411 |
Komunistická strana Čech a Moravy | 3 mandáty 5,64 % hlasů | |
---|---|---|
pořadí | zvolený zastupitel | preferenční hlasy |
1. | Ing. Václav Šteklkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 943 |
2. | Monika Magdalena Štefanovákandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 786 |
3. | František Hlásekkandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy | 2 792 |
Úspěšnost stran
Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.
strana | 2014 | +/- | celkem 2018 | trend |
---|---|---|---|---|
ANO 2011 | 10 | +3 | 13 | |
Občanská demokratická strana | 10 | +3 | 13 | |
Česká pirátská strana | 0 | +7 | 7 | |
TOP 09 | 5 | -1 | 4 | |
KDU-ČSL - PRAVÁ VOLBA PRO PLZEŇ | 0 | +4 | 4 | |
Česká strana sociálně demokratická | 10 | -7 | 3 | |
Komunistická strana Čech a Moravy | 5 | -2 | 3 | |
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) | 0 | 0 | 0 | |
PRO PLZEŇ | 0 | 0 | 0 | |
PATRIOTI A STAROSTOVÉ S PODPOROU SVOBODNÝCH | 0 | 0 | 0 | |
NOVÁ PLZEŇ s Jiřím Strobachem | 0 | 0 | 0 | |
VEŘEJNÉ ZÁJMY PLZNĚ | 0 | 0 | 0 | |
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) | 0 | 0 | 0 | |
Česká Plzeň - Naše Šance | 0 | 0 | 0 | |
Strana soukromníků České republiky | 0 | 0 | 0 | |
Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti - sdružení DSZ a NK | 0 | 0 | 0 | |
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová | 3 | -3 | 0 | |
Občané patrioti | 4 | -4 | 0 |
Zvolte obec | Účast |
---|---|
Dýšina | 49,63 % |
Chrást | 46,01 % |
Chválenice | 66,78 % |
Kyšice | 59,30 % |
Letkov | 70,87 % |
Lhůta | 73,65 % |
Losiná | 56,34 % |
Mokrouše | 57,59 % |
Nezbavětice | 65,26 % |
Nezvěstice | 68,66 % |
Plzeň | 39,46 % |
Plzeň 1 | 36,57 % |
Plzeň 10-Lhota | 59,42 % |
Plzeň 2-Slovany | 40,94 % |
Plzeň 3 | 36,20 % |
Plzeň 4 | 42,91 % |
Plzeň 5-Křimice | 55,53 % |
Plzeň 6-Litice | 55,65 % |
Plzeň 7-Radčice | 60,43 % |
Plzeň 8-Černice | 59,86 % |
Plzeň 9-Malesice | 58,01 % |
Starý Plzenec | 50,40 % |
Šťáhlavy | 55,64 % |
Štěnovický Borek | 47,27 % |
Tymákov | 58,94 % |