iDNES.cz / Volby

  • Sobota 17. listopadu 2018 Státní svátek.

Výsledky pro obec Česká Lípa Volby do zastupitelstev obcí 2018 (konečné výsledky)

100,00 %
okrsků sečteno
32,80 %
volební účast

Celkem se volí 25 zastupitelů

Legenda

7ANO

6StarostovéLK+NK

3ODS

2ČSSD

2Piráti

2KDU-ČSL+Nestran

1Soukromníci+NK

1SPD

1KSČM

Počet zvolených zastupitelů v obci

ANO 2011 (23,99 % hlasů)
obhajuje 4 mandáty, strana získala 52 557 hlasů (obsadili 7 mandátů)
7
ŽIVÁ LÍPA (22,35 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 48 956 hlasů (obsadili 6 mandátů)
6
Občanská demokratická strana (9,64 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 21 112 hlasů (obsadili 3 mandáty)
3
Česká strana sociálně demokratická (8,34 % hlasů)
obhajuje 5 mandátů, strana získala 18 270 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
Česká pirátská strana (7,99 % hlasů)
obhajuje 2 mandáty, strana získala 17 506 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
PRO Českou Lípu (7,71 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 16 898 hlasů (obsadili 2 mandáty)
2
NaS - Nezávislí a soukromníci (5,96 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 13 047 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) (5,55 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 12 158 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
Komunistická strana Čech a Moravy (5,08 % hlasů)
obhajuje 3 mandáty, strana získala 11 118 hlasů (obsadili 1 mandát)
1
LÍPA JINAK - PATRIOTI MĚSTA (1,83 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 4 002 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Politické hnutí PRO 2016 (0,73 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 597 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana svobodných občanů (0,61 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 1 327 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Národní socialisté (0,15 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 330 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
Strana Práv Občanů ZEMANOVCI (0,08 % hlasů)
neobhajuje žádný mandát, strana získala 165 hlasů (obsadili 0 mandátů)
0
ANO 20117 mandátů
23,99 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jitka Volfová

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 1

49let, statutární náměstkyně hejtmana LK, ekonomika, Česká Lípa
2 911
2.
JUDr. Jan Riedl

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 5

65let, advokát, Česká Lípa
2 492
3.
Martin Brož

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 2

42let, vedoucí infrastruktury, energetik, zastupitel LK, Česká Lípa
2 366
4.
Roman Hejna

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 3

55let, obchodní ředitel pivovar Cvikov, zastupitel LK, Česká Lípa
2 316
5.
Ing. Martin Volf

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 4

55let, ředitel SPZO Praha, Česká Lípa
2 246
6.
Lubomír Růžička

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 6

49let, provozní manažer a manažer IMS, Dolní Libchava
2 213
7.
Ing. Petr Šimoník

kandidátní listina: ANO 2011
pořadí na kandidátce: 7

58let, ředitel TSML, Česká Lípa
2 233
ŽIVÁ LÍPA6 mandátů
22,35 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Jaroslav Turnhöfer

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 1

55let, ředitel sklárny Ajeto, Česká Lípa
2 466
2.
Štěpán Slaný

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 2

35let, sportovní a kulturní manažer, Česká Lípa
2 374
3.
PhDr. Miroslav Hudec

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 4

66let, psychlolog a rodinný poradce, publicista, Česká Lípa
2 364
4.
Bc. Michal Prokop

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 3

47let, překladatel a soudní tlumočník, Česká Lípa
2 190
5.
Roman Málek

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 5

50let, geodet, trenér atletiky, Česká Lípa
2 141
6.
Jakub Mencl

kandidátní listina: ŽIVÁ LÍPA
pořadí na kandidátce: 6

36let, vedoucí v IT, Česká Lípa
2 053
Občanská demokratická strana3 mandáty
9,64 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
MUDr. Karel Tejnora

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 6

63let, lékař, Česká Lípa
1 483
2.
Mgr. Juraj Raninec

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 1

50let, místostarosta města Česká Lípa, Česká Lípa
1 254
3.
Bc. Petr Novák

kandidátní listina: Občanská demokratická strana
pořadí na kandidátce: 2

44let, ředitel p.o. Kultura, sbormistr Českolip. dět. sb., Česká Lípa
1 172
Česká strana sociálně demokratická2 mandáty
8,34 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Romana Žatecká

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 1

53let, starostka města, Česká Lípa
1 346
2.
Ing. Petr Máška

kandidátní listina: Česká strana sociálně demokratická
pořadí na kandidátce: 2

55let, auditor systému řízení kvality a ochrany ŽP, Česká Lípa
1 051
Česká pirátská strana2 mandáty
7,99 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ondřej Víteček

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 2

37let, IT specialista, spoluorganizátor fest. Všudybud, Česká Lípa
1 045
2.
Petr Jeník

kandidátní listina: Česká pirátská strana
pořadí na kandidátce: 1

39let, zastupitel města Č. Lípa, novinář, účet. poradce, Česká Lípa
984
PRO Českou Lípu2 mandáty
7,71 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Ing. Roman Kozák

kandidátní listina: PRO Českou Lípu
pořadí na kandidátce: 1

51let, ředitel Jizerských pekáren v České Lípě, Dolní Libchava
1 190
2.
Jan Rubický

kandidátní listina: PRO Českou Lípu
pořadí na kandidátce: 4

61let, knihkupec, dobrovolný hasič, Česká Lípa
1 090
NaS - Nezávislí a soukromníci1 mandát
5,96 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Mgr. Tomáš Vlček

kandidátní listina: NaS - Nezávislí a soukromníci
pořadí na kandidátce: 3

44let, ředitel knihovny, učitel, Česká Lípa
912
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)1 mandát
5,55 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Petr Kropáček

kandidátní listina: Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
pořadí na kandidátce: 4

53let, provozní mistr, Česká Lípa
562
Komunistická strana Čech a Moravy1 mandát
5,08 % hlasů
pořadízvolený zastupitelpreferenční hlasy
1.
Oldřich Panc

kandidátní listina: Komunistická strana Čech a Moravy
pořadí na kandidátce: 2

53let, specialista řízení požadavků státního podniku, Česká Lípa
713

Úspěšnost stran

Tabulka ukazuje kolik mandátů strany získaly či ztratily (+/-) a kolik budou mít zastupitelů.

strana 2014 +/- celkem  2018 trend
ANO 2011
4+37
ŽIVÁ LÍPA
0+66
Občanská demokratická strana
303
Česká strana sociálně demokratická
5-32
Česká pirátská strana
202
PRO Českou Lípu
0+22
NaS - Nezávislí a soukromníci
0+11
Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
0+11
Komunistická strana Čech a Moravy
3-21
LÍPA JINAK - PATRIOTI MĚSTA
000
Politické hnutí PRO 2016
000
Strana svobodných občanů
000
Národní socialisté
000
Strana Práv Občanů ZEMANOVCI
000
Sdružení Zelení, NK
1-10
Sdružení KDU-ČSL, NEZ, NK
3-30
Starostové pro Liberecký kraj
3-30
SPOLEHNUTÍ - SPOLEČNÉ HNUTÍ ČESKOLIPANŮ
1-10
Zvolte obec Účast
Bezděz 71,57 %
Blatce 77,42 %
Blíževedly 63,79 %
Bohatice 58,08 %
Brniště 52,13 %
Cvikov 40,95 %
Česká Lípa 32,80 %
Doksy 44,96 %
Dubá 50,39 %
Dubnice 58,11 %
Hamr na Jezeře 68,57 %
Holany 33,98 %
Horní Libchava 56,90 %
Horní Police 61,34 %
Chlum 63,68 %
Chotovice 45,19 %
Jestřebí 38,84 %
Kamenický Šenov 42,25 %
Kozly 64,75 %
Kravaře 50,24 %
Krompach 61,97 %
Kunratice u Cvikova 32,64 %
Kvítkov 65,95 %
Luka 43,84 %
Mařenice 58,53 %
Mimoň 39,34 %
Noviny pod Ralskem 78,86 %
Nový Bor 37,48 %
Nový Oldřichov 42,07 %
Okna 73,31 %
Okrouhlá 62,70 %
Pertoltice pod Ralskem 36,36 %
Polevsko 52,01 %
Provodín 45,44 %
Prysk 44,51 %
Radvanec 39,89 %
Ralsko 45,07 %
Skalice u České Lípy 43,58 %
Skalka u Doks 61,42 %
Sloup v Čechách 67,22 %
Slunečná 76,58 %
Sosnová 58,66 %
Stráž pod Ralskem 37,93 %
Stružnice 54,87 %
Stvolínky 54,47 %
Svojkov 60,10 %
Svor 48,18 %
Tachov 42,57 %
Tuhaň 57,35 %
Velenice 47,26 %
Velký Valtinov 78,06 %
Volfartice 34,21 %
Vrchovany 89,41 %
Zahrádky 49,55 %
Zákupy 49,56 %
Žandov 51,60 %
Ždírec 81,63 %
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Najdete na iDNES.cz