Zvolení zastupitelé

Česká strana sociálně demokratická 27 mandátů
39,78 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Ing. Martin Tesařík

pořadí na kandidátce: 1

54 let, poslanec PS PČR, Olomouc
355
2.
Mgr. Alois Mačák

pořadí na kandidátce: 2

44 let, místostarosta, Prostějov
182
3.
MUDr. Michael Fischer

pořadí na kandidátce: 3

52 let, lékař, Olomouc
82
4.
Mgr. Radovan Rašťák

pořadí na kandidátce: 4

50 let, učitel, Přerov
49
5.
Mgr. Jiří Zemánek

pořadí na kandidátce: 5

43 let, místostarosta, Šternberk
30
6.
Mgr. Eva Pavličíková

pořadí na kandidátce: 6

47 let, starostka, Vidnava
133
7.
Mgr.Ing. Jaromír Dvořák

pořadí na kandidátce: 7

48 let, vedoucí pracovník, Kojetín
168
8.
Mgr. Yvona Kubjátová

pořadí na kandidátce: 8

39 let, sociální pracovník, Olomouc
25
9.
Ing. Pavel Martínek

pořadí na kandidátce: 9

43 let, starosta, Loučná nad Desnou
82
10.
MUDr. Pavel Holík

pořadí na kandidátce: 10

51 let, ředitel ZZS ÚO Prostějov, Prostějov
121
11.
Bc. Miroslav Petřík

pořadí na kandidátce: 11

38 let, manažer, Olomouc
8
12.
Pavel Šoltys

pořadí na kandidátce: 12

43 let, místostarosta, Lipník nad Bečvou
18
13.
Doc.MUDr. Jaroslav Vomáčka, Ph.D.

pořadí na kandidátce: 13

52 let, lékař-vysokoškolský pedagog, Olomouc
45
14.
Ing. Josef Kopečný

pořadí na kandidátce: 14

53 let, asistent senátorky, Čechy pod Kosířem
45
15.
Mgr. Alexandr Kaňovský

pořadí na kandidátce: 15

49 let, manažer, Jeseník
114
16.
Prof.PhDr. František Mezihorák, CSc.,Dr.h.c.

pořadí na kandidátce: 16

71 let, universitní profesor, Olomouc
42
17.
PaedDr. Karel Crhonek

pořadí na kandidátce: 17

59 let, středoškolský učitel, Zábřeh
35
18.
Mgr. Šárka Krákorová Pajůrková

pořadí na kandidátce: 18

33 let, náměstkyně primátora, Přerov
30
19.
Ivana Dvořáková

pořadí na kandidátce: 19

52 let, starostka, Němčice nad Hanou
84
20.
Ing. Zdeněk Muroň

pořadí na kandidátce: 20

53 let, ekonom, Šumperk
117
21.
Ing. Petr Mimra

pořadí na kandidátce: 21

50 let, lesní inženýr, Javorník
141
22.
Mgr. Svatopluk Ščudlík

pořadí na kandidátce: 22

56 let, právník-1.náměstek primátora, Olomouc
10
23.
Ing. Vladimír Mikulec

pořadí na kandidátce: 23

57 let, starosta, Rapotín
61
24.
Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA

pořadí na kandidátce: 24

39 let, vedoucí odboru školství, Olomouc
15
25.
Ing. Miroslav Kapoun, MBA

pořadí na kandidátce: 25

33 let, obchodní ředitel, Kojetín
110
26.
Ing. Jaroslav Faltýnek

pořadí na kandidátce: 26

46 let, manažer, Prostějov
24
27.
Hana Tesařová

pořadí na kandidátce: 27

49 let, náměstkyně primátora, Olomouc
17
Občanská demokratická strana 13 mandátů
20,34 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
RNDr. Ivan Kosatík

pořadí na kandidátce: 1

51 let, hejtman Olomouckého kraje, Olomouc
597
2.
Ing. Pavel Drmola

pořadí na kandidátce: 2

38 let, místostarosta Prostějova, Prostějov
155
3.
JUDr.Ing. Petr Wisiński

pořadí na kandidátce: 3

45 let, generální ředitel PSP-slévárna, Horní Moštěnice
100
4.
Martin Novotný

pořadí na kandidátce: 4

36 let, primátor Olomouce, Olomouc
185
5.
Josef Sobotík

pořadí na kandidátce: 5

55 let, starosta Dubicka, Dubicko
60
6.
Mgr. Petr Polášek

pořadí na kandidátce: 6

47 let, radní Olomouckého kraje, Javorník
162
7.
Ing. Hana Lebedová

pořadí na kandidátce: 7

57 let, starostka Smržic, Smržice
82
8.
Ing. Pavel Sekanina

pořadí na kandidátce: 8

54 let, náměstek hejtmana Ol. kraje, Olomouc
170
9.
Ing. Marek Zapletal

pořadí na kandidátce: 9

44 let, místostarosta Šumperka, Šumperk
142
10.
Bc. Dalibor Horák

pořadí na kandidátce: 10

43 let, místostarosta Uničova, Uničov
75
11.
Ing. Dušan Pořízka

pořadí na kandidátce: 11

45 let, starosta Jezernice, Jezernice
33
12.
Mgr. Stanislav Linhart

pořadí na kandidátce: 12

49 let, podnikatel, Leština
23
13.
Mgr. Blahoslav Papajk

pořadí na kandidátce: 13

56 let, místostarosta Litovle, Litovel
17
Komunistická strana Čech a Moravy 10 mandátů
15,80 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
RSDr. Alexander Černý

pořadí na kandidátce: 1

55 let, poslanec PČR, Olomouc
2 424
2.
Miroslava Vlčková

pořadí na kandidátce: 2

57 let, důchodkyně, Sobotín
981
3.
Josef Janíček

pořadí na kandidátce: 3

60 let, zaměstnanec obecního úřadu, Ruda nad Moravou
900
4.
MUDr. Ivan Sumara

pořadí na kandidátce: 4

51 let, lékař, Hranice
1 506
5.
Ing. Miroslav Marek

pořadí na kandidátce: 5

55 let, uživatelský analytik, Olomouc
410
6.
RSDr. Josef Nekl

pořadí na kandidátce: 6

55 let, asistent poslance, Přerov
1 310
7.
Ing. Václav Šmíd

pořadí na kandidátce: 7

57 let, podnikatel, Prostějov
946
8.
Mgr. Alena Hlavešová

pořadí na kandidátce: 8

58 let, advokátka, Šumperk
665
9.
Vladimír Urbánek, DiS.

pořadí na kandidátce: 9

32 let, fyzioterapeut, Uničov
474
10.
Milada Vašíčková

pořadí na kandidátce: 10

42 let, účetní, Milenov
172
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová 5 mandátů
8,75 % hlasů
pořadí zvolený zastupitel preferenční hlasy
1.
Ing. Pavel Horák

pořadí na kandidátce: 1

44 let, 1.náměstek hejtmana, Grygov
2 855
2.
MUDr. Jitka Chalánková

pořadí na kandidátce: 2

51 let, náměstkyně hejtmana, Prostějov
2 241
3.
Mgr. Ivo Slavotínek

pořadí na kandidátce: 3

32 let, místostarosta, Velká Bystřice
1 637
4.
JUDr. Otakar Šiška

pořadí na kandidátce: 4

59 let, předseda SBD, Přerov
933
5.
František Kubíček

pořadí na kandidátce: 5

58 let, člen Rady Olomouckého kraje, Písařov
591
Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad. Pro zobrazení všech funkcí musíte mít v prohlížeči povolen JavaScript.

Sčítání hlasů

Olomoucký

100,00 %
okrsků sečteno

Volební účast

Olomoucký

38,50 %
zúčastněných voličů

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.